В ядерну війну між Індією і Пакистаном загинуть вдвічі більше людей, ніж у Другій світовій – Newsweek

Поділитися
В ядерну війну між Індією і Пакистаном загинуть вдвічі більше людей, ніж у Другій світовій – Newsweek © wikipedia
Така війна призведе до ядерної зими. Температура поверхні впаде до рівня, небаченого на Землі з часу останнього льодовикового періоду.

Безпосередні наслідки ядерної війни між Індією і Пакистаном можуть призвести до загибелі 125 мільйонів чоловік, говориться в новому дослідженні, опублікованому в журналі Science Advances. Це в 2,5 рази більше жертв Другої Світової війни, коли, за деякими оцінками, 50 мільйонів осіб були вбиті в результаті військових дій.

Видання Newsweek пише, що дослідження, у співавторстві з дослідниками з Університету Рутгерса, дає кількісну оцінку того, наскільки катастрофічним буде ядерний конфлікт між двома країнами.

Автори дослідження попереджають, що на додаток до більш ніж 100 мільйонів загиблих відразу, після можна очікувати, що глобальний ріст рослинності знизиться на 20-35 відсотків, оскільки продуктивність океану впаде на 5-15 відсотків - результат, який викличе масове голодування, екосистему зрив і більше смертей. За їх словами, може знадобитися більше десяти років, щоб повністю оговтатися від наслідків ядерної війни між двома сусідніми країнами.

Розрахунки засновані на сценарії можливої війни на 2025 рік, коли, за оцінками, у двох країн може бути від 400 до 500 одиниць ядерної зброї. Кожна ядерна бомба може володіти вибуховою силою в 15 кілотонн, що еквівалентно 15000 тонн тротилу, тобто такого ж розміру, як у "маленького хлопчика", який впав на Хіросіму в 1945 році, та кількох сотень кілотонн, кажуть дослідники. Найбільше відоме ядерну зброю, яка існує сьогодні, "Цар-Бомба", набагато перевершує те, що розглядалася в дослідженні, з вибуховою силою в 50 мегатонн.

Дослідники прийшли до висновку, що якщо Індія випустить 100 одиниць стратегічної зброї в ядерному конфлікті, а Пакистан - 150, число загиблих в результаті первинних наслідків може скласти від 50 до 125 мільйонів осіб - точний розмір залежить від розміру використовуваного зброї. Для контексту, приблизно 50 мільйонів осіб були вбиті під час Другої світової війни, хоча це число не включає тих, хто помер від хвороб і голоду.

Вчені додають, що ще більше людей загине від масового голоду, який майже напевно піде за ядерною війною.

Голод може бути викликаний тим, що вибухи можуть призвести до пожеж, які можуть викинути в атмосферу від 16 до 35 мільйонів тонн сажі. Ця сажа буде поглинати сонячну радіацію і нагрівати повітря, що призведе до подальшого зростання диму, блокуючи сонячне світло. Так що на Землю буде падати на 20-35 відсотків менше світла. Це викличе період глобального похолодання, що призведе до ядерної зими, коли температура поверхні впаде до рівня, небаченого на Землі з часу останнього льодовикового періоду.

Автори дослідження прийшли до висновку, що глобальні рівні опадів різко впадуть на 15-30 відсотків, зачіпаючи одні регіони більше, ніж інші.

В результаті вони прогнозують скорочення рослинності на 15-30 відсотків і зниження продуктивності океану на 5-15 відсотків у всьому світі.

Індія і Пакистан претендують на розділену територію Кашміру в цілому. Повстанці борються з індійським контролем з 1989 року.

Більшість кашмірців підтримують вимогу повстанців про об'єднання території або під владою Пакистану, або в якості незалежної країни, а також беруть участь у вуличних громадянських акціях протесту проти контролю Індії.

Варто відзначити, що розділ Кашміру не закріплений офіційними угодами про кордони. Регіон на індійську та пакистанську частини розділяє лінія контролю, яка не має юридичної сили. Частину території Кашміру Пакистан передав Китаю у 1963 році. Незважаючи на те, що Кашмір населений переважно мусульманським населенням, влада регіону у 1947 році прийняла рішення про його приєднання до Індії, що Пакистан не визнав. Це спровокувало конфлікт між двома державами, який призвів до встановлення в 1949 році лінії припинення вогню, яка розділила регіон. З тих пір радикальна частина мусульманського населення, що залишилася в індійській частині регіону, веде збройну боротьбу за приєднання до Пакистану. Обстановка в регіоні стабілізувалася після укладення у 2003 році угоди про перемир'я, яке тим не менш, періодично порушується.

Детальніше про конфлікт у Кашмірі читайте в матеріалі Михайла Соколовського "Півстоліття на грані війни" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі