В Угорщині близько тисячі людей протестували проти стіни на кордоні з Сербією

Відео
Поділитися
В Угорщині близько тисячі людей протестували проти стіни на кордоні з Сербією Протестувальники закликали уряд Угорщини відмовитися від будівництва "антиімігрантського паркану" © artfile.ru
Активісти вимагають від уряду надати біженцям більш широку підтримку.

Майже тисяча чоловік взяла участь у вівторок у демонстрації в столиці Угорщини Будапешті, протестуючи проти зведення спірної стіни на кордоні з Сербією, повідомляє AP.

Протестувальники у вівторок закликали уряд Угорщини відмовитися від будівництва "антиімігрантського паркану" на кордоні з Сербією і забезпечити більш широку підтримку біженцям, які шукають притулку в Європейському Союзі.

Активістські організації, які допомагають мігрантам і біженцям, просять угорський уряд відкрити більше таборів для біженців, а ЄС – створити правові способи для них потрапити в Європу.

Уряд прем'єр-міністра Віктора Орбана стійко стоїть на позиції проти імміграції. Прем'єр заявляв, що "християнська ідентичність" Європи знаходиться під загрозою через велику кількість мігрантів.

Читайте також: Угорщина ухвалила закон про будівництво стіни на кордоні з Сербією

У понеділок, 13 липня, офіційно почалося будівництво 4-метрової стіни на кордоні з Сербією з метою зупинити приплив мігрантів, що намагаються потрапити в Євросоюз через південний кордон країни.

Перший ділянку будують на околицях міста Морагалом на півдні країни, в 180 кілометрах від Будапешта. Паркан висотою 4 метри повинна простягнутися на 175 кілометрів уздовж ділянки кордону з Сербією.

6 липня парламент Угорщини прийняв закон, що передбачає зведення чотириметрової стіни на кордоні з Сербією для боротьби з наростаючим потоком мігрантів.

За підтримку законопроекту проголосував 151 депутат, проти - лише 41 парламентарій. Закон вступає в силу з 1 серпня.

Крім того, новий закон скорочує терміни розгляду клопотань про надання притулку і дозволяє утримувати під вартою біженців, які очікують на отримання статусу, протягом усього процесу розгляду клопотання.

Із критикою законопроекту виступили ООН, Єврокомісія та Рада Європи, які стверджують, що ця ініціатива ставить під загрозу захист біженців в Угорщині.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі