В Росії смакування делікатесами стає схожим на куріння марихуани – FT

Поділитися
В Росії смакування делікатесами стає схожим на куріння марихуани – FT Росія знищує імпортні продукти, але вони все ще потрапляють в ресторани. Ілюстрація
Кремль наказав спалювати європейські продукти, але в деяких ресторанах Москви все ще подають салат з грецьким сиром.

В четвер три федеральні служби Росії почали конфісковувати і спалювати сотні тон сиру, фруктів та інших продуктів, які президент Володимир Путін заборонив імпортувати в країну. Печі для спалювання харчів з Європи розтягнулися вздовж кордону від Калінінграду на заході до Санкт-Петербургу на півночі і Алтаю на сході.

Про це сьогодні пише Кортні Вівер на сторінках Financial Times. До обіду в четвер в Росії оголосили, що вже знищено 55 тонн персиків, нектаринів і помідорів в Смоленську, 20 тонн сиру в Оренбурзі і дев'ять тонн сиру в Білгороді. В Москві було вилучено 28 тонн м'ясних продуктів з Канади, Нідерландів і Німеччини, а також 28 тонн польських яблук і помідорів.

"Така робота буде проводитися кожен день. Це не просто якась одноразова кампанія, а серйозна робота", - сказав представник "Россельхознадзора" Олексій Олексієнко.

Знищення харчів у країні, яка пережила голод в часи і після Другої світової війни, а також мала обмежений доступ до товарів у часи СРСР, сподобалися не всім. На сайті change.org була розміщена петиція з 270 тисячами підписів, у якій активісти просили роздати заборонені продукти з ЄС пенсіонерам, ветеранам і людям з особливими потребами, які мають дуже низькі доходи і часом не можуть собі дозволити добре харчування. Однак у Кремлі відповіли, що наказ Путіна треба виконувати.

В цей же час, деякі заборонені товари все ще просочуються в Росію. Головним чином через Білорусь, яка входить до російського Митного союзу. В одному з ресторанів грецької кухні в Москві офіціант подав клієнтам два чудових салати з обсмаженим сиром халуммі. Він оголосив, що цей сир привезений з Греції. Однак, коли його почали розпитувати, як заборонений продукт перетнув кордон, офіціант відповів: "Моя роботи лише принести страву на стіл".

Менеджер ресторану Андрій Нестеров, який працює на лояльного до Кремля бізнесмена Аркадія Новікова, швидко оприлюднив листа, в якому пояснив, що його працівник обмовився.

"Ми кажемо нашим гостям, що продукт грецький, але це не зовсім так. Він з околиць Москви", - пояснив Нестеров.

Співвласник московського ресторану "Дом 12" Олексій Зімін каже, що деякі заклади все ж знаходять шляхи, як доставити європейські делікатеси. Але тепер це стало ще складніше.

"Це як курити марихуану. Її можна дістати, але це така морока, що краще випити вина", - описав ситуацію Зімін.

6 серпня агентство Reuters повідомило, що плани російського уряду по масовому знищенню забороненої харчової продукції спровокували громадське обурення в країні, де рівень бідності постійно збільшується, а також через історичні спогади про голод, який неодноразово переживала.

Згідно з офіційною статистикою Росії, кількість громадян Росії, що живуть за межею бідності (менше ніж 160 доларів в місяць - ред.), досяг 23 мільйонів (зріс на 5% за рік), що складає 16% населення країни. Більше того, через санкцій та зниження цін на нафту у росіян значно знизився рівень життя, в той час як ціни на продукти зросли.

Як повідомлялося, вже в четвер в Росії публічно змішали з землею і закопали в яму 10 тонн сиру. На черзі, повідомили в Росспоживнагляді - спалити санкційні яблука, персики, помідори, м'ясо. Напередодні також в РФ спалили 114 тонн свинини.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі