В опозиції Росії побоюються нових кримінальних справ

Поділитися
В опозиції Росії побоюються нових кримінальних справ Деякі активісти вважають, що Развозжаєв дав інтерв'ю про протести на Болотній площі під тиском © novayagazeta.ru
У РФ вийшов новий "документальний" фільм про протести на Болотній площі в 2012 році.

Як вважають деякі російські опозиціонери, фільм під назвою "Патологоанатомія протесту", що вийшов в п'ятницю, 4 вересня, в ефірі НТВ може стати основою для нових кримінальних справ.

"У нас триває закручування гайок, зростає тиск на опозицію. У нас вже садять керівників виборчих штабів опозиційних політичних партій, які беруть участь у виборах. Тому, звичайно, це все буде продовжуватися і, може бути, навіть жорсткіше, ніж раніше", - сказав депутат Держдуми Дмитро Гудков.

В основі нового фільму НТВ лежить інтерв'ю з Леонідом Развозжаєвим, одним з фігурантів так званого "Болотної справи", яку порушили після попереднього "документального" фільму телеканалу "Анатомія протесту-2".

Зокрема, Развозжаєв стверджує, що зіткнення 6 травня 2012 року з поліцією на Болотній площі в Москві були заплановані заздалегідь "вузьким колом оргкомітету" акції "ліберальним крилом" опозиції Олексій Навальний і його соратниками. Автори "документального" фільму задаються питанням, чому лідери російської опозиції "вийшли сухими" з цієї історії.

Проте громадська активістка, еколог Євгенія Чирикова вважає, що дане інтерв'ю Развозжаєв дав під тиском. Вона зазначила, що побачила в телепередачі "драму зламаної людини" і новий "злив" зі Слідчого комітету.

Читайте також: Російська опозиція має намір провести в Москві багатотисячну ходу

Раніше видання Washington Post повідомило, що після вбивства Нємцова російські опозиціонери бояться розправи радикалів. "Тепер кожен, хто критикує Кремль, ризикує зайняти роль ворога держави. Опозиціонери побоюються, що вбивство Нємцова, можливо, тільки початок", - йдеться в статті.

У квітні російські опозиціонери Михайло Касьянов і Володимир Кара-Мурза створили "список Нємцова", в який увійшли вісім керівників і журналістів російських телеканалів. У коло осіб, проти яких пропонується ввести санкції, потрапили журналісти Володимир Соловйов, Дмитро Кисельов, Аркадій Мамонтов, Андрій Караулов і Костянтин Сьомін, гендиректори телеканалів Володимир Кулистиков і Олег Добродєєв, а також депутат Держдуми Олексій Пушков, який також є тележурналістом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі