В Естонії нагадали, що Росія не повернула їм частину території

Поділитися
В Естонії нагадали, що Росія не повернула їм частину території Март Хельме знову нагадав про те, що Російська Федерація досі не повернула Естонії 5,2% території
Міністр внутрішніх справ республіки заявив, що РФ не хоче ані повертати цю територію, ані давати за неї компенсацію.

Міністр внутрішніх справ Март Хельме знову нагадав про те, що Російська Федерація досі не повернула Естонії 5,2% території. Про це повідомляє ETV.

Хельме сказав про це на прес-конференції за підсумками засідання уряду, коли журналісти нагадали йому про те, що Марін Ле Пен, яка запланувала поїздку до Естонії, вважає, що Крим "добровільно приєднали до Росії", заперечуючи факт незаконної анексії українського півострова. Ле Пен очолює французьку праворадикальну партію "Національний фронт", яку пов'язують з Кремлем.

За словами естонського міністра, варто говорити не тільки про Крим, але й російську агресію на Сході України, в Абхазії і Південній Осетії.

"Подвійних стандартів не має бути, досі в руках Росії знаходиться і 5,2% території Естонії. Росія не хоче нам ані повертати цю територію, ані давати за неї компенсацію, ані взагалі обговорювати це питання", - підкреслив Хельме.

У той же час він визнав, що як Японія терпляче чекає, коли їй вдасться повернути собі Курили, так і Естонія готова чекати, коли ж питання територій буде вирішено в площині міжнародного права.

"Воювати з Росією ми не збираємося", - додав міністр.

[quote position="1"]

Він запевнив, що його партія EKRE далеко не з усіх питань згодна з Ле Пен.

Партія EKRE, що входить до правлячої коаліції, виступає проти ратифікації прикордонного договору з Росією, вважаючи, що цей документ віддає Москві території за Нарвою і частину Печор, що суперечить конституції Естонії.

Згідно з підписаним у 1920 році Тартуському мирному договорому між Естонією і Радянською Росією, Естонії відійшли Івангород з прилеглим районом і більша частина Печорського краю. У 1944 році РРФСР повернув собі ці території. Сьогодні це Івангород Ленінградської області і Печорський район Псковської області РФ.

Росія розглядає Тартуський договір як історичний документ, що не має юридичної сили.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі