Україні не вистачить грошей МВФ, якщо перемир'я в Донбасі закінчиться – Foreign Policy

Поділитися
Україні не вистачить грошей МВФ, якщо перемир'я в Донбасі закінчиться – Foreign Policy Якщо війна в Донбасі відновиться, Україні не вистачить кредиту МВФ. Ілюстрація © Rzeczpospolita
Експерти вважають, що найбільша загроза українській економіці - це війна, яку Київ не може закінчити без зброї США.

Україна отримала новий кредит від МВФ у розмірі 17,5 мільярдів доларів. Але найбільша загроза для української економіки – це війна, яку влаштувала Росія в Донбасі. В цей же час, США оголосили про виділення 75 мільйонів доларів на амуніцію, безпілотники, ліки, бронемашини для української армії. Але оборонного озброєння не буде.

"То чи вистачить нового кредиту від МВФ і військової допомоги від США, щоб врятувати Україну?" – пише сьогодні журнал Foreign Policy, додаючи, що на початку року стало зрозуміло, що попередньої кредитної програми фонду замало.

Вчорашнє рішення про виділення 17,5 мільярдів доларів також розблоковує можливості для виділення допомоги з боку ЄС і США. В МВФ сподіваються, що впродовж 4 років ця сума в цілому досягне необхідних 40 мільярдів доларів. Ці гроші повинні наповнити порожню держскарбницю України і переконати інвесторів, що банкрутства країни не буде.

"Але не зрозуміло, чи вистачить цих грошей на відновлення економіки, якщо відновляться бойові дії на Сході України, через які ВВП країни впав на 12% впродовж минулого року. Якщо конфлікт відновиться, Україна досі лишається без американської зброї", - йдеться в статті.

Сенатори США від демократичної і республіканської партії переконують президента Барака Обама передати оборонне озброєння Україні. Держсекретар Джон Керрі запевнив, що така військова допомога досі "розглядається" в Білому домі, але суттєвих зрушень в цьому питанні немає. В цей же час, представник адміністрації президента Джош Ернст заявив про дуже великі ризики від озброєння України і додав, що "військового рішення конфлікту немає".

Видання нагадує, що зараз на Сході України триває хитке перемир'я. Але проросійських бойовиків підтримує російська армія. Суперники українських солдатів значно краще озброєні, тому саме зброї бракує, щоб побороти їх.

В цей же час, голова МВФ Крістін Лагард зізналася, що фонд прекрасно розуміє усі ризики, які надходять від можливої ескалації насильства в Донбасі. Вона висловила сподівання, що цього разу перемир'я буде тривалим і стане початком завершення конфлікту.

Експерт Council on Foreign Relations Роберт Хан, який працював у МВФ і Світовому банку, вважає, що нового кредиту від фонду для України і американської амуніції не вистачить.

"Війна буде створювати великі проблеми і тиск, тож кошти швидко закінчаться і доведеться організовувати нові переговори", - вважає експерт.

В цей же час, у Міністерстві фінансів України пояснили, що протягом 2015 року Україна від МВФ отримає 10 млрд доларів. Надання кредиту МВФ також допоможе підвищити рівень резервів Національного банку України, посилити заходи, прийняті урядом для стабілізації платіжного балансу країни, і запобігти відтоку капіталу, вважають у Мінфіні. Раніше президент України Петро Порошенко оцінив необхідну Україні допомогу в 40 млрд доларів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі