Угода з Іраном не знизить загрозу виникнення конфлікту в регіоні – WT

Поділитися
Угода з Іраном не знизить загрозу виникнення конфлікту в регіоні – WT Угода з Іраном не внесе ясність у майбутнє регіону і не скасує загрозу виникнення військових конфліктів
Консервативні кола в Тегерані не довіряють угодіи щодо ядерної програми і готуються до серйозної конфронтації в регіоні.

Іран і Саудівська Аравія має різний погляд на багато питань, але аналітики з цих двох держав сходяться в одному: домовленість щодо ядерної програми Тегерана не внесе ясність у майбутнє регіону і не скасує загрозу виникнення військових конфліктів, повідомляє The Washington Times.

"Я не думаю, що угода (з Іраном – прим. ред.) зробить ситуацію краще, але зробить регіон легкозаймистих, так як існує величезна кількість невизначеностей", - сказав співробітник Інституту Бейкера Мохаммед Аятоллахи Табаар.

За його словами згодні і саудівські експерти.

"Ця угода є джерелом майбутніх малих конфліктів у регіоні... Іранці не зобов'язані змінити свою поведінку в регіоні", - зазначив журналіст Джамал Хашогги.

Також Табаар підкреслив, що саме уряд Ірану очікує виникнення серйозної конфронтації в регіоні.

"Я думаю, що великою помилкою є твердження про те, що Іран виграє від усього цього. Іранські консерватори стурбовані даною угодою і тією ситуацією, яка складеться після неї. Вони очікують значну конфронтацію в регіоні", - говорить іранський експерт.

Іран і "шістка" погодили історичну ядерну угоду. Згідно з умовами документу, Іран приймає на себе зобов'язання "ні при яких умовах не прагнути до володіння, розробки та отримання доступу до будь-якого виду ядерної зброї".

Напередодні стали відомі подробиці угоди щодо ядерної програми Ірану. Іран і "шістка" міжнародних посередників (Великобританія, Німеччина, Китай, Франція, Росія, США) досягли угоди про те, що інспектори ООН отримають доступ до всіх іранських об'єктах, в тому числі й військовим, де потенційно може вестися розробка ядерної зброї. Дане питання було ще одним каменем спотикання у досягненні угоди. Так, раніше парламент Ірану схвалив закон про заборону доступу інспекції на військові об'єкти.

У той же час, заблокувати угоду ще можуть в Конгресі США, де її різко притиковали. Укладення угоди з Іраном повинно було відбутися ще 30 червня, однак було відкладено через "великі розбіжності", як говорили дипломати. Тоді дедлайн був перенесений на 7 липня, потім - на 10-е, потім - на 13-е.

Іран був викритий у розробці ядерної програми ще в 2002 році. За підозри у розробці ядерних технологій на Іран були накладені санкції ООН, США і Євросоюзу. Активна фаза переговорів щодо ядерної програми у форматі "шістки" (США, Великобританія, Франція, Німеччина, Росія, Китай) плюс Іран велися з 2013 року.

Детальніше про переговори з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" "Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі