У ЄС розповіли про економічну вигоду від напливу мігрантів

Поділитися
У ЄС розповіли про економічну вигоду від напливу мігрантів Мігранти можуть принести економічну користь © Croce Rossa Italiana
Багато європейських країн мають потребу в людських ресурсах.

Економічні наслідки напливу мігрантів до Європи не можуть бути виключно негативними, як це намагаються представити європейські популісти, вважає комісар ЄС з економічних та фінансових питань П'єр Московісі.

"Це також значні людські ресурси, насамперед, для багатьох країн, які потребують іммігрантів", - заявив він на прес-конференції в Люксембурзі за підсумками неформального засідання міністрів економіки та фінансів країн ЄС.

"Ми зіткнулися з безпрецедентною за масштабом кризою. Це екзистенційний виклик Європі, він стосується наших цінностей, самої концепції Європи. Мова йде про жінок і чоловіків, які часто рятуються від варварства, борються за виживання", - зазначив він.

"Наша відповідь, - продовжував він, - повинен бути людяним, бо бути європейцем означає бути гуманістом. Європа або гуманна, або її немає. Ми пропонуємо відповідь, який буде європейською, а не ксенофобським або національним, не зачиненням дверей, не руйнуванням Шенгену або розмиванням статусу біженця, передбаченого міжнародним правом".

Московісі нагадав, що глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер представив у середу Європарламенту план розподілу 160 тисяч біженців країнам союзу.

"160 тисяч осіб - це 0,07 відсотка населення ЄС. Хіба ми не здатні вирішити таку проблему?", - зазначив він.

Міністр фінансів Люксембургу П'єр Граменья, який головував на зустрічі, повідомив, що обговорювалися лише в загальних рисах економічні і фінансові сторони проблеми біженців. Поки ніяких навіть приблизних цифр не називалося. Ця криза неминуче вплине на бюджети країн ЄС і союзний бюджет. Аналізом ситуації і виробленням пропозицій займеться Єврокомісія.

"Ми поки що перебуваємо на самому початку процесу", - сказав міністр.

9 вересня голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер оголосив про плани збільшити кількість квот щодо біженців, яких повинні будуть распределенить між собою 28 країн ЄС, з 40 до 160 тисяч осіб. Зоответствующие пропозиції будуть винесені на обговорення в Брюсселі 14 вересня.

У свою чергу "Вишеградська четвірка" (Чехія, Словаччина, Угорщина і Польща) виступила проти плану ЄС за квотами на мігрантів. На їхню думку, цей механізм розподілу ситуацію не вирішить.

Читайте також: Іспанія погодилася прийняти 17 тисяч мігрантів

Останнім часом перед Європою гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. При цьому кількість загиблих у морі за той же період складає понад 2,1 тисячі осіб. У липні 2015 року кількість мігрантів біля кордонів ЄС вперше перевищила 100 тисяч за місяць.

У серпні Єврокомісар з внутрішніх справ і питань міграції Дімітріс Аврамопулос заявив про найгіршу міграційну кризу з часів Другої світової війни. За оцінками Єврокомісії, крім Італії та Греції основними "воротами" до Європи для біженців стала Угорщина.

На рішення проблеми мігрантів 10 серпня Євросоюз виділив 2 мільярди 400 мільйонів євро. Заява Брюсселя про виділення коштів з'явилася після призову британського зовнішньополітичного відомства переглянути міграційне законодавство ЄС і запропонувало ввести законодавчі заходи, що гарантували б повернення на батьківщину громадян африканських і азіатських країн.

Втім, проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі