У ЄС і ООН розкритикували Словаччину за дискримінацію мусульман

Поділитися
У ЄС і ООН розкритикували Словаччину за дискримінацію мусульман Число мігрантів, які скупчилися біля кордонів Євросоюзу, досягло в липні 107 500 осіб © РИА Новости
Відмова прийняти біженців на підставі їх релігії є кричущою дискримінацією, заявив Ягланд.

Словаччина опинилася під вогнем критики з боку чиновників Євросоюзу і ООН через заяви, сприйняті як дискримінаційні, повідомляє "Радіо Свобода".

Міністерство внутрішніх справ Словаччини оголосило 20 серпня, що країна надасть притулок лише 200 сирійцям-християнам. Представник відомства Міхаела Пауленова сказала, що саме християни "мають великий потенціал для безболісної інтеграції в наше суспільство". Вона додала, що в Словаччині трохи мусульман і немає мечетей.

ООН і європейські чиновники не погодилися з таким підходом.

"Ми закликаємо країни не вдаватися до дискримінації", - сказав Бабар Балоч, представник Агенції ООН у справах біженців в Центральній Європі.

"Відмова прийняти біженців на підставі їх релігії є кричущою дискримінацією. Словаччина повинна змінити своє ставлення", - зазначив генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд.

Як повідомляла російська служба ВВС напередодні, представник словацького міністерства внутрішніх справ Іван Метик заявив, що країна не прийме біженців-мусульман, оскільки "вони не зможуть відчувати себе тут як вдома". Метик заперечує ознаки дискримінації у вирішенні словацьких влади. За його словами, це робиться для того, щоб не порушувати гармонію у відносинах між різними громадами, що живуть в країні.

Словаччина, Чехія, Угорщина, Польща в червні заблокували план ЄС розподіляти біженців, які прибувають в Італію і Грецію, по всім країнам Євросоюзу за квотами. Ці країни вказали, що вони готові допомогти, але тільки на добровільній основі.

Число мігрантів, які скупчилися біля кордонів Євросоюзу, досягло в липні 107 500 осіб. Більшість з них - з Сирії, Афганістану і тропічної Африки, вони біжать від нестабільності і бідності у своїх країнах.

Із початку цього року Середземне море вже перетнули понад 240 тисяч осіб. Мігранти добираються до берегів Італії і Греції, а звідти перебираються в інші європейські країни. Найбільше біженців в ЄС приймає Німеччина. Днями німецька влада заявила, що в цьому році зможуть прийняти до 800 тисяч шукачів притулку.

Раніше єврокомісар з внутрішніх справ і питань міграції Дімітріс Аврамопулос заявив, що з часів Другої світової війни світове співтовариство зіткнулося з важкою кризою біженців, і Європа зобов'язана внести свій внесок у його рішення.

У квітні 2015 року Євросоюзом був затверджений план по боротьбі з нелегальною міграцією, а також взяв нову програму допомоги мігрантам. У травні повідомлялося, що Єврокомісія запропонувала розподіляти мігрантів в країнах ЄС за квотним принципом - в залежності від економічних показників країни.

Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, роблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі