У Венесуелі затримали трьох іноземних журналістів

Поділитися
У Венесуелі затримали трьох іноземних журналістів Протести у Венесуелі з новою силою спалахнули 23 січня © www.bbc.com
Влада затримала трьох журналістів іспанського агентства EFE.

Іспанське інформаційне агентство EFE в четвер повідомило, що під час зіткнень представників влади і опозиції у Венесуелі затримали трьох його кореспондентів, які висвітлювали кризу в країні.

"Венесуельська влада затримала трьох журналістів агентства EFE в Каракасі", – йдеться в повідомленні, опублікованому в Twitter агентства.

Autoridades venezolanas detienen en Caracas a tres periodistas de Agencia EFE https://t.co/k37dol5z1s

- EFE Noticias (@EFEnoticias) 31 січня 2019 р.

Раніше агентство заявило про те, що колумбійський фотокореспондент агентства Леонардо Муньоса перестав виходити на зв'язок. Разом з ним пропав його венесуельський водій Хосе Салас. Серед затриманих журналістів два колумбійці й іспанець.

Міністр закордонних справ Колумбії Карлос Ольмес Трухільо прокоментував затримання колумбійців в Карасі.

"Уряд Колумбії засуджує затримання двох журналістів і фотографа агентства EFE: колумбійців Морін Барріга і Леонардо Муньоса та іспанця Гонсало Домінгеса. Ми вимагаємо негайного звільнення та поваги до їх життя", - йдеться в повідомленні.

#LiberenAPeriodistas
Gobierno de Colombia rechaza detención arbitraria, en Venezuela,de 2 periodistas y fotógrafo de @EFEnoticias: colombianos Maureen Barriga y Leonardo Muñoz, español y Gonzalo Domínguez.Exigimos liberación inmediata y respeto a sus vidas

- Carlos Holmes Trujillo (@CarlosHolmesTru) 31 січня 2019 р.

29 січня біля президентського палацу затримали двох чилійських журналістів і двох їх французьких колег. МЗС Чилі повідомив, що громадян депортували. Згідно з останніми даними, французи досі залишаються під вартою.

Політична ситуація у Венесуелі стала загострюватися у 2018 році. 20 травня у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента. Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували диктатора Ніколаса Мадуро в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляції досяг рекордного рівня. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки. Опозиція бойкотувала вибори і не визнала результати.

11 січня 2019 року спікер місцевого парламенту Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни. Після цього по всій країні активізувалися акції протестів проти Мадуро, під час яких загинули більше 40 осіб, заарештовано - понад 850.

Детальніше про ситуацію в країні читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі