У Таджикистані поруч з озером Сарез стався 7-бальний землетрус

Відео
Поділитися
У Таджикистані поруч з озером Сарез стався 7-бальний землетрус © bbc.com
Епіцентр стихії знаходився в 22 км від озера Сарез, пухкі береги якого несуть загрозу зсуву.

Землетрус відчули у всій Центральній Азії
Землетрус відчули у всій Центральній Азії

У понеділок, 7 грудня, о 12:50 за місцевим часом (9:50 за Києвом) стався потужний землетрус магнітудою 7,2. Його епіцентр розташовувався на території Горно-Бадахшанської автономної області (ГБАО) – 22 км від озера Сарез, 139 км на північний схід від Хорога і 364 км від Душанбе, повідомляє "Азія-плюс " з посиланням на дані Геофізичної служби США.

За уточненими даними, епіцентр землетрусу магнітудою 7,2 перебував у Мургабському районі, в 93 км на захід від селища Мургаб, 138 км на північний схід від Хорога.

Підземні поштовхи відчувалися і в сусідніх країнах – Узбекистані, Казахстані, Киргизії, Китаї і на півночі Індії.

У Душанбе відчувалося 4 бали. Даних про руйнування і жертви немає. У мережі вже з'явилися відео впливу стихії на життя звичайних громадян столиці Таджикистану.

Слідом за Таджикистаном вогнище підземної активності змістилося до Киргизії. О 14:30 за місцевим часом сильний землетрус стався в цій республіці, передає "Азаттик". Магнітуда підземних поштовхів в епіцентрі склала 6. Осередок землетрусу розташовувався в 125 км на південь від Бішкека і в 107 км на захід від Нарина.

Загроза затоплення долини Амурдар'ї

Недалеко від епіцентру землетрусу в Таджикистані знаходиться високогірне озеро Сарез, що утворилося в 1911 році в результаті руйнівного землетрусу, що викликав обвал гірської породи і перекриття русла річки Мургаб.

В даний час Сарезське озеро, розташоване на висоті більше 3000 метрів, має довжину близько 56 км і глибину близько 500 м. Навколишні гори підносяться над озером більш ніж на 2416 м.

Як відзначає Центральноазіатська новинна служба, в 1967 році на правому березі озера виявлено ділянку з небезпекою зсуву. Обсяг пухких відкладень - 1,25 кв. км. За прогнозами деяких вчених, при землетрусі виникне потужний потік води, який переллється через завал і, по-перше, створить потужний селевий потік, а по-друге, розмиє тіло завалу. У разі прориву природної греблі піде злив озера, що викличе селеві потоки величезної сили і тривалості. У зоні затоплення можуть опинитися території аж до пониззя Амудар'ї, що викличе руйнування безлічі населених пунктів і промислових об'єктів на території Афганістану, Таджикистану, Туркменії і Узбекистану. У потенційно небезпечній зоні проживає близько 6 мільйонів осіб.

26 жовтня землетрус магнітудою 7,2 стався у віддалених районах Афганістану і Пакистану. В результаті удару стихії загинуло близько 350 осіб.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі