У Судані військові домовилися про розподіл влади з опозицією

Поділитися
У Судані військові домовилися про розподіл влади з опозицією © Обозреватель
Досягнення угоди привітали прихильники опозиції, які вийшли на вулиці Хартума після оголошення результатів переговорів.

Військові Судану домовилися з опозицією про створення спільної перехідної ради, яка керуватиме країною до проведення виборів. Сторони конфлікту намагалися досягти угоди з кінця квітня, коли армією був повалений правлячий більше 30 років президент Омар аль-Башир. Про це повідомляє BBC.

До ради увійдуть п'ять військових і стільки ж представників опозиції. В органі також засідатиме ще одна цивільна особа, погоджена обома сторонами. При цьому до квітня 2021 року цим додатковим, одинадцятим членом все ж буде представник військових.

Повноваження перехідного органу закінчуються восени 2022 року, після цього в Судані мають організувати вибори.

Крім того, сторони погодилися створити незалежну комісію, яка розслідуватиме заворушення, які виникли після повалення багаторічного президента аль-Башира. В результаті загинули не менше сотні людей, переважно протестувальників проти влади військових.

Досягнення угоди привітали прихильники опозиції, які вийшли на вулиці Хартума після оголошення результатів переговорів, передає Al Jazeera. При цьому вони вказують на те, що поки невідомо, чи будуть домовленості ефективно виконуватися.

У квітні в Судані військові усунули від влади президента Омара аль-Башира, який правив країною 30 років. Башира перевели у в'язницю, де його режим страчував дисидентів. 15 травня військові і опозиція досягли згоди щодо перехідного періоду і формування спільного тимчасового уряду. Втім, згодом переговори зайшли в глухий кут і були перервані, оскільки військові і опозиціонери не могли визначити, хто саме - військові або цивільні - повинні очолити цей перехідний уряд.

За час правління аль-Башира Судан перетворився на корумповану злиденну країну з розореної економікою, попри те, що країна має великі запаси нафти. Режим аль-Башира був дуже дружний із Кремлем, який може опинитися в програші внаслідок військового перевороту – нещодавно Хартум пропонував Москві місце під військову базу на узбережжі Червоного моря.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі