У США відзвітували про випробування гіперзвукових снарядів для палубних гармат

Поділитися
У США відзвітували про випробування гіперзвукових снарядів для палубних гармат Есмінець Військово-морських сил США USS Dewey © Википедия
Випробувана ще влітку 2018 року технологія дозволить перетворити навіть старе артилерійське озброєння есмінців на високоефективну зброю.

Ескадрений міноносець Військово-морських сил США USS Dewey влітку 2018 року взяв участь у випробуваннях новітніх артилерійських гіперзвукових снарядів, випустивши по цілі 20 з них зі своєї стандартної палубної артилерійської установки, 8 січня повідомило видання USNI News з посиланням на джерела.

Випробування були проведені ВМС США та Управлінням стратегічних можливостей Пентагону у рамках міжнародних військово-морських навчань RIMPAC. Ці випробування стали частиною досліджень, покликаних "довести, що ВМС може перетворити палубну установку, вік якої більше сорока років, на ефективну і недорогу зброю проти крилатих ракет і більш великих безпілотних літальних апаратів".

При цьому наголошується, що спочатку гіперзвукові снаряди створювалися для використання в електромагнітних рейкових гарматах, однак пізніше їх змогли "перепрофілювати" і для звичайної ствольної артилерії.

Видання нагадує, що зараз ВМС США для протистояння загрозам з боку крилатих ракет використовують досить ефективну, але при цьому дуже дорогу комбінацію з протиракет.

У квітні Військово-повітряні сили США уклали договір з компанією-виробником озброєння Lockheed Martin на створення гіперзвукової зброї далекого радіусу дії, виділивши на це 928 мільйонів доларів. Таким чином, Сполучені Штати вирішили наздогнати Росію і Китай, які досягли значного прогресу у розробці таких ракет.

Голова Стратегічного командування ЗС США генерал Джон Хайт заявив, що Америці сьогодні нічого протиставити гіперзвуковій зброї, яку розроблено у Росії та Китаї. Як пояснив військовий, гіперзвукова ракета - це система, яка спочатку веде себе як балістична, і вам здається, що це балістична ракета, але потім вона змінює траєкторію і нагадує вже більше крилату ракету або літак.

Ще раніше заступник голови Комітету начальників штабів (КНШ) Збройних сил США генерал Пол Сельва наголосив, що Сполучені Штати втратили технічну перевагу в розробці гіперзвукової зброї, на відміну від Росії та Китаю. За його словами, в Китаї робота над розробкою такої зброї перетворилася на національну програму, куди уряд готовий фінансувати від десятків до сотень мільярдів доларів.

Президент Росії Володимир Путін у посланні Федеральним зборам 1 березня заявив про те, що у Росії створена і пройшла випробування нова крилата ракета з ядерною енергетичною установкою. За словами Путіна, нова ракета має необмежений радіус дії і "непередбачувану траєкторію польоту". При цьому Путін зазначив, що "ні в кого іншого такої зброї поки немає".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі