У США хочуть посилити правила прийому біженців з Іраку і Сирії

Поділитися
У США хочуть посилити правила прийому біженців з Іраку і Сирії Обама має намір ветувати ухвалений Конгресом законопроект © Pete Souza/White House
Законопроект зобов'язує спецслужби ретельно перевіряти осіб, які претендують на статус біженця.

Палата представників Конгресу США підтримала законопроект, що посилює правила прийому іракських і сирійських біженців, повідомляє Російська служба BBC.

Документ підтримали 289 членів нижньої палати американського парламенту, 137 проголосували проти.

Таким чином, за законопроект проголосували не тільки республіканці, а й багато конгресменів від Демократичної партії. Президент США Барак Обама виступив проти цього закону та обіцяє накласти на нього вето.

Відповідно до законопроекту, ФБР, Міністерство внутрішньої безпеки і Національна розвідка будуть ретельно перевіряти, чи створює кандидат на отримання статусу біженця загрозу безпеці американських громадян.

Спікер палати представників, член Республіканської партії Пол Райан заявив, що хоча американський народ не обділений здатністю співчувати, але громадянам США слід пам'ятати і про власну безпеку.

Законопроект з'явився після серії нападів в Парижі, жертвами яких стали 129 осіб.

Раніше повідомлялося про публікацію законопроекту на сайті Білого дому.

Повідомлялося, що губернатори не менше 24 штатів США відмовилися приймати сирійських біженців. Губернатори всіх штатів, крім одного, є представниками Республіканської партії.

За даними ООН, у жовтні кількість біженців, які прибули в Європу, перевищила 500 тисяч осіб - це в два рази більше, ніж за весь 2014 рік. При цьому більш 514 тисяч осіб прибули з моря. Тільки у вересні Середземне море перетнули близько 170 тисяч біженців. Ці дані є рекордним показником за місяць, а також вони в п'ять разів перевищують показники минулого року за цей період.

Для вирішення цієї проблеми в США створили групу по мігрантам з країн Північної Африки, які нахлинули в Європу. В Держдепі тоді відзначили, що на надання допомоги мігрантам Управління Верховного комісара ООН у справах біженців США виділили 26,6 мільйонів доларів.

Втім, проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Зеркало недели. Украина".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі