У Румунії заарештували $ 2,2 млрд активів дочірньої компанії "Лукойл"

Поділитися
У Румунії заарештували $ 2,2 млрд активів дочірньої компанії "Лукойл" Румунська прокуратура $ 2,2 млрд активів "Lukoil Europe Holdings Bvatrium Holland" © news.rambler.ru
Розслідування за звинуваченням керівництва та співробітників компанії у відмиванні грошей і ухилення від сплати податків триває з жовтня минулого року.

Прокуратура румунського міста Плоєшті заарештувала на 2,2 млрд дол активів дочірньої компанії "Лукойл" в ході розслідування справи про відмивання грошових коштів та ухилення від сплати податків, повідомляє з посиланням на місцеве агентство Agerpres Reuters.

"Дані заходи були застосовані до активів компанії "Lukoil Europe Holdings Bvatrium Holland" на суму близько 2 млрд євро (2,2 млрд дол)", - цитує Agerpres заяву суду.

Також розслідування з тими ж звинуваченнями ведеться проти п'яти співробітників компанії s.c. Petrotel-Lukoil S. A., двоє з яких є російськими громадянами.

У жовтні 2014 року прокурори, поліція й митні інспектори здійснили кілька рейдів в офісах "дочки" "Лукойл" в ході розслідування за звинуваченням керівництва та співробітників компанії у відмиванні грошей і ухилення від сплати податків, що принесло шкоду в розмірі близько 250 млн дол.

16 січня Службою безпеки України відкрито кримінальне провадження за фактом фінансування тероризму суб'єктами господарювання, які входять до групи компаній "Лукойл" і "ВЕТЕК". Радник голови СБУ Маркіян Лубківський повідомив, що в ході розслідування було встановлено, що протягом 2013-2014 років посадовими особами "Лукойл" через морські термінали Феодосії, Херсона, Ізмаїла, Миколаєва та Одеси, а також через пункти пропуску на нашому західному кордоні і через кордон з Білоруссю поза митного контролю з використанням підконтрольних суб'єктів господарювання (ВАТ "Лукойл", ПІІ "Лукойл-Україна", Одеський нафтопереробний завод, ТОВ "Перша паливна компанія" та інші) було організовано контрабанду та реалізацію понад 2 млн. тонн нафтопродуктів на загальну суму близько $ 2 млрд.

У свою чергу, компанія "Лукойл" відкидає звинувачення Служби безпеки України в неправомірних діях з боку дочірніх товариств і використання отриманих коштів для фінансування терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР".

25 червня французька компанія Total оголосила намір вийти зі своїх проблемних проектів у Росії. Слідом за Штокманом Total покине і СП з "Лукойлом" по розробці ділянок з важкодобувної нафтою: працювати в умовах санкцій неможливо. В першій половині 2014 року Total придбала права на три ліцензійних ділянки в Ханти-Мансійському АО - Ташинську, Східно-Ковенский і Ляминский-3. Ці активи були внесені до СП з "ЛУКОЙЛом", а той через належний йому РИТЭКRITK вклав у СП Галяновский ділянку. В геологорозвідку сторони за два роки збиралися вкласти 120-150 мільйонів доларів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі