У Росії борщ подорожчав майже на 50 % за рік - WSJ

Поділитися
У Росії борщ подорожчав майже на 50 % за рік - WSJ Росіяни страждають від продовольчої інфляції
Продовольча інфляція в Росії стає для її громадян очевидною.

Росіяни дізнаються про реальної інфляції в країні за ціною на інгредієнти на одну з найпопулярніших страв кухні – борщ, пише The Wall Street Journal.

Видання підрахувало, наскільки в Росії у зв'язку з інфляцією подорожчав борщ.

Пенсіонер, журналіст з Сибіру документує зміни вартості інгредієнтів борщу, щоб побачити, наскільки зросли ціни на продовольство в країні.

Як розповідає автор статті, вчителька на пенсії Наталія Атучина купувала минулого року продукти для приготування борщу в своєму рідному місті Омську і витрачала при цьому на інгредієнти на місцевих ринках близько 165 рублів ($ 3,20). У квітні поточного року весь цей набір продуктів коштує майже 247 рублів.

Її чоловік Сергій Комаровський розробив свій орієнтир в цінах і назвав його "Індекс борщу". Так подружжя відстежує витрати на харчування в їх місті. З минулого року ціна на борщ зріс на 49,5%, що свідчить про реальну інфляцію в Росії.

"Борщ є дуже об'єктивним показником", - каже Комаровський.

Росія зазнала найбільш"сувору" місячну інфляцію за останні 13 років в березні. Девальвація рубля, заборона імпорту, всі ці чинники зіграли свою роль. У цілому, рівень інфляції піднявся до 16,9% у порівнянні з роком раніше, як свідчить держстатистика РФ.

У більшості випадків інфляція позначилася на ціні продуктів для кінцевого споживача в Росії, в тому числі на інгредієнтах для борщ. Продовольча інфляція зросла на 23% у березні порівняно з попереднім роком, на 38% - на фрукти та овочі.

"Ціни різко зросли в результаті девальвації рубля", - говорить Юлія Баскакова, суспільно-політичний дослідник Росії.

Заборона Кремля на імпорт продовольства додала 2,5 процентних пункти в загальний рівень інфляції в Росії в лютому, за даними Міністерства економічного розвитку.

Ціна російського виробництва шоколаду, наприклад, зросла на 38% в минулому році, оскільки в продукті є імпортні інгредієнти, добавки, такі як сушені фрукти і горіхи, які потрапили під ембарго.

Навіть основні продукти, зроблені або вирощені в Росії, подорожчали. Адже вартість імпортованих насіння, хімікатів, добрив та обладнання зросла, а рубль опустився. Виробники почали піднімати свої ціни на тлі подорожчання інших продуктів.

У Москві економісти прогнозують сплеск цін до певного піку, після цей процес сповільниться. Тижневий показник інфляції вже сповільнюється. Ціни на продукти харчування, однак, швидше за все, залишаться високими.

"Питання в тому, чи будуть люди продовжувати ігнорувати все це, або почне накопичуватися невдоволення",- каже російський політолог Михайло Виноградов.

Поки що Федеральна антимонопольна служба підтримала ініціативу найбільших продуктових ритейлерів Росії і обмежує зростання цін на "соціально значущі" продукти протягом двох місяців.

Як раніше писало видання The Economist, Росія сподівається пережити кризу, але навряд чи вийде. Видання зазначає, що РФ для відновлення її економіки гостро потребує структурних реформ, але їх проведення навряд чи відбудеться.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі