У Путіна відповіли на плани НАТО стримувати РФ у чорноморському регіоні

Поділитися
У Путіна відповіли на плани НАТО стримувати РФ у чорноморському регіоні Пєсков згадав про міжнародне право © vm.ru
Російській владі не сподобалася ідея НАТО направити в Керченську протоку свої кораблі.

Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков заявив про те, що Росія негативно ставиться до планів НАТО вжити заходів для стримування РФ у чорноморському регіоні. За словами Пєскова, в РФ нібито не розуміють, що мала на увазі представниця США при Північноатлантичному альянсі Кей Бейлі Хатчінсон, коли робила відповідну заяву.

"(Ставимося) негативно ... Ми не розуміємо, що мається на увазі", - заявив Пєсков, відповідаючи на відповідне запитання журналістів.

Зокрема, НАТО планує направити в Керченську протоку свої кораблі для забезпечення безпечного проходу українських судів. Однак за словами Пєскова, ситуація з протокою і судноплавством там нібито добре відома і відповідає міжнародному праву і міжнародним законом.

"Позиція РФ вельми послідовна і вона теж добре відома", - зазначив Пєсков.

Зазначимо, що після захоплення Росією українських моряків та кораблів у Керченській протоці, й Україна, й міжнародне співтовариство не раз заявляли про те, що своїми діями РФ порушила міжнародні закони й право, про які говорив Пєсков.

Раніше Кей Бейлі Хатчінсон заявила про те, що НАТО готує пакет заходів зі стримування Російської Федерації в чорноморському регіоні. Представник США при НАТО вказала на важливість забезпечення в Чорному морі безпеки Румунії, Болгарії, України та Грузії. За її словами, "чорноморський пакет" є відповіддю на виклики, з якими НАТО і Сполучені Штати стикаються в цьому регіоні.

25 листопада 2018 року російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Усі 24 українські військові, яких незаконно тримають у СІЗО Москви, вимагають вважати себе військовополоненими та ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі