У Німеччині тисячі протестувальників на шахті вимагали не допустити зміни клімату

Поділитися
У Німеччині тисячі протестувальників на шахті вимагали не допустити зміни клімату Земля ризикує втратити природу і все живе © Naked Science
Люди бачать згубний вплив на природу і клімат викидів промислових підприємств

Тисячі активістів по боротьбі зі зміною клімату прорвали поліцейське оточення і увірвалися в одну з найбільших в Німеччині лігнитних вугільних шахт (з видобутку бурого вугілля - ред.) у суботу, 22 червня, через два дні після того, як лідери Європейського союзу не дійшли згоди щодо плану, що передбачає нейтралізацію викидів вуглецю до 2050 року, повідомляє AP.

Поліція наказала демонстрантам покинути величезний відкритий кар'єр Гарцвайлер в Західній Німеччині, пославшись на небезпеку для життя. Німецьке інформаційне агентство dpa повідомило, що деякі офіцери були поранені, але підтверджень цього поки що не було.

Трохи раніше в цей же день десятки протестувальників перекрили залізничні колії, які використовуються для перевезення вугілля. Але в цілому протести залишалися мирними.

В останні роки шахта стала об'єктом екологічних протестів, тому що оператор, німецька комунальна компанія RWE, погрожувала вирубати сусідній ліс, щоб розширити виробничу територію.

Учасники суботніх акцій протесту тримали плакати, що закликають до захисту клімату, і співали пісні, коли вони йшли по селах в регіоні Рейнланд біля шахти.

За даними німецької екологічної групи Bund, в акції протесту взяли участь понад 8000 чоловік.

Після декількох місяців кліматичних протестів з боку студентів і різкого зростання числа голосів для партії зелених Німеччини-канцлер Ангела Меркель нещодавно заявила про підтримку плану досягнення Німеччиною нульового балансу викидів парникових газів в атмосферу до 2050 року. Це означало б, що економіка країни більше не буде додавати парникові гази в атмосферу.

Вчені кажуть, що припинення використання викопного палива до середини сторіччя є обов'язковою умовою, якщо країни хочуть досягти найбільш амбітної мети Паризької угоди по клімату 2015 року - не допустити підвищення глобальних температур більш ніж на 1,5 градуси за Цельсієм (2,7 градуса за Фаренгейтом) порівняно з доіндустріальним періодом.

За прогнозами, Україна не потрапляє в групу країн, де буде зовсім кепсько в результаті глобального потепління. Але кордон 1,5°C Україна вже перетнула. Система порушена, що призвело до збільшення кількості небезпечних погодних явищ. Тепер у нас божевільні вітри, град завбільшки з яйце, смерчі, які нещодавно спостерігали в Чернігівській області. Останнім часом Полісся дуже змінилося, - там засихають сосни, гинуть ліси.

Про це в інтерв'ю для ZN.UA сказала Світлана Краковська, вчений-кліматолог, науковий співробітник Українського гідрометеоінституту, член Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату (Intergovernmental Panelon Climate Change (IPCC). На жаль, за її словами, не всі розуміють реалії, в яких опинилася Україна.

Детальніше про глобальне потепління читайте у матеріалі Ольги Скрипник "Світлана Краковська: "Погоду нам диктує океан"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі