У Німеччині святкують 25-у річницю падіння Берлінського муру

Поділитися
У Німеччині святкують 25-у річницю падіння Берлінського муру 11 листопада 1989 року. Прикордонники Східної Німеччини дивляться через отвір в Берлінській стіні після того, як демонстранти знесли сегмент неподалік від Бранденбурзьких воріт © all-about-germany.info
У своїй "європейській промові", оголошеній під час урочистостей, голова ЄП Мартін Шульц не обійшов увагою й Україну.

У Німеччині в неділю, 9 листопада, проходять заходи, присвячені 25-й річниці падіння Берлінської стіни.

В них зокрема прийняла участь канцлер Німеччини Ангела Меркель. Разом з правлячим бургомістром Берліна Клаусом Воверайтом вона поклала квіти до блоків Муру на Бернауер штрасе, а потім відвідала богослужіння в пам'ять про загиблих при спробі втечі з НДР, пише Deutsche Welle з посиланням на dpa.

Після служби в каплиці Примирення Меркель і Воверайт взяли участь у відкритті експозиції про історію розділеної Німеччини в оновленому меморіальному комплексі на Бернауер штрасе.

"Падіння Муру показало нам, що мрії можуть збуватися. І цим досвідом ми хочемо поділитися з нашими партнерами в усьому світі", - сказала канцлер під час відкриття.

Канцлер Німеччини привітала приїзд в Берлін на святкові заходи колишнього президента СРСР Михайла Горбачова і колишнього президента Польщі Леха Валенси. Вона також підкреслила, що нинішні заходи покликані нагадати про жертви НДР, влада якої порушували основні права і свободи громадян.

Основні урочисті заходи розпочалися у центрі Берліна біля Бранденбурзьких воріт близько 12.00. На 16:00 у концертному залі на Жандарменмаркт почалися офіційні в честь падіння Берлінського муру, під час яких виступив голова Європарламенту Мартін Шульц.

У своїй промові він торкнувся до нинішнього конфлікту в Україні. Шульц стурбований тим, що в Європі знову насильницьким шляхом змінюються державні кордони. Він вірить, що українська кризі може мати тільки політичне рішення.

"Подобається нам чи ні, але Росія є ключовою силою, постійним членом Ради безпеки ООН. Тому для нас було б доцільним засвідчити свою відданість територіальній цілісності України, але тримати комунікаційні канали з Росією відкритими", - підкреслив Шульц.

Про свою присутність заявляли раніше також Ангела Меркель і президент ФРН Йоахім Гаук.

У рамках святкових заходів колона з 74 "Трабантів" (легкових авто) проїде по Берліну в пам'ять про те, як жителі НДР на своїх автомобілях 25 років тому після падіння Стіни в'їжджали в Західний Берлін. Заради цього власники автомобілів приїхали в Берлін з усієї Німеччини, Франції, Чехії, Великобританії, Австрії, Швейцарії та Нідерландів, пише Berliner Morgenpost.

Головний концерт дня, на якому виступатимуть популярні німецькі виконавці, запланований на 19.00. На початку концерту в небо запустять близько семи тисяч світяться повітряних куль, які були встановлені в Берліні на одному з відрізків Берлінської стіни в якості символу розділеної Німеччини.

Читайте також: Борець із "фашизмом" Путін виправдав СРСР пакт з Гітлером - The Telegraph

Берлінський мур був зведений владою НДР навколо Західного Берліна в серпні 1961. Він повністю оточив територію трьох західних (американського, британського та французького) секторів старої німецької столиці, і перервав вільне сполучення між двома частинами міста, розділеного з 1948.

За даними уряду НДР, при спробі перетнути Берлінський мур загинуло 125 чоловік. На Заході наводять в рази більшу цифру - 1245 осіб.

12 червня 1987 року президент США Рональд Рейган, виголошуючи промову біля Бранденбурзьких воріт на честь 750-річчя Берліна, закликав генерального секретаря ЦК КПРС Михайла Горбачова знести Берлінську стіну, що має символізувати прагнення радянського керівництва до змін.

9 листопада 1989 року впав Берлінський мур - символ поділу міста, німецької нації і цілого континенту тривалістю 40 років. Під впливом масових народних виступів Уряд НДР зняв обмеження на сполучення з Західним Берліном, а з 1 липня 1990 року повністю скасував прикордонний контроль.

27 березня в Берліні за підтримки поліції були демонтовано чотири сегмента Берлінського муру на найдовшій з ділянок, що збереглися. Секція стіни була розібрана для того, щоб відкрити дорогу для зведення житла класу люкс, незважаючи на масові протести активістів, які закликали зберегти цей історичний об'єкт в недоторканності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі