У Нідерландах організують пряму трансляцію усіх засідань у справі MH17

Поділитися
У Нідерландах організують пряму трансляцію усіх засідань у справі MH17
Для місцевих та іноземних журналістів облаштують окремий пресцентр.

Для працівників преси, що висвітлюють судовий процес у справі збитого пасажирського Boeing рейсу МН17 у 2014 році над Донбасом, облаштують окремий пресцентр. Також буде забезпечено пряму трансляцію, щоб кожен бажаючий зміг стежити за процесом. Про це у судовому комплексі Схіпхолу на пресконференції повідомив суддя Ян ван Стейн.

Вказується, що пресцентр побудують на 500 місцевих та іноземних журналістів. За словами судді, у залі D, в якій розглядатимуть справу, відео- та аудіозапис заборонені. Але, щоб увесь світ міг стежити за цим процесом, у залі встановлять п'ять відеокамер для прямого ефіру. У самій залі також зможе перебувати і деяка кількість журналістів.

Суддя Йоланде Вейннобел повідомила, що перша фаза процесу, який розпочнеться о 10:00 9 березня 2020 року, буде підготовчою. Три судді визначаться щодо виклику обвинувачених, які можуть бути представлені адвокатами, свідків, рідних загиблих та експертів. Якщо обвинувачені не з'являться, слухання проводитимуть за їх відсутності, також буде надано можливість свідчити по відеозв'язку.

17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – усі 298 осіб, зокрема 80 дітей.

Майже через чотири роки, у травні 2018-го, Міжнародна слідча група (JIT) на прес-конференції у Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак . Комплекс "Бук", з якого було випущено ракету, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в російському Курську.

19 червня міжнародна слідча група назвала імена чотирьох причетних до катастрофи літака Boeing 777 рейсу MH17: росіяни Сергій Дубінський ("Хмурий"), Олег Пулатов ("Гюрза"), Ігор Гіркін ("Стрєлков") і українець Леонід Харченко ("Крот").

СБУ оголосила підозру фігурантам справи у скоєнні злочину - "терористичного акту, що призвів до загибелі людини".

Нідерланди також вважають ексбойовика Володимира Цемаха одним з п'яти підозрюваних у справі про катастрофу MH17. 29 червня Цемаха заарештували на 60 діб, але 5 вересня звільнили з-під варти під особисте зобов'язання. Його видали Росії в рамках обміну "35 до 35".

Австралія, Нідерланди та низка депутатів Європарламенту просили Україну не обмінювати Цемаха на українських в'язнів Кремля. Перед видачею нідерландські слідчі допитали підозрюваного. А після обміну прокуратура Нідерландів направила в РФ запит щодо видачі Цемаха.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі