У Кишиневі протестувальники запустили "план Б" - наметами перекрили центр міста

Фото Відео
Поділитися
Термін ультиматуму президенту Молдови закінчився і протестувальники впровадили новий план дій.

Протестувальники висловили свій протест на відмову президента Молдови Миколи Тимофті йти у відставку - приблизно в годину ночі з п'ятниці на суботу члени та прихильники Партії соціалістів і "Нашої партії" встановили намети на проїжджій частині бульвару Штефана чел Маре, перед сквером Парламенту РМ, де раніше розвернувся Містечко Перемоги, повідомляє молдавське видання "Блокнот".

Протягом всього декількох хвилин намети розтягнулися на два квартали головною дорожньою артерією столиці.

До місця події були стягнуті сотні співробітників спеціальних підрозділів. Депутати фракції ПСРМ утворили живий ланцюг між поліцією і протестуючими.

"Перший етап плану "Б" в дії. Перекрили центральний проспект (відповідно до законодавства). Далі - більше", - написав на своїй сторінці в соціальній мережі лідер ПСРМ Ігор Додон.

"До нас приєдналися ще сотні людей. У ніч з п'ятниці на суботу встановили намети на проїжджій частині Штефана чел Маре між парламентом і президентурой. Тому що топтати газони було б не дуже культурно", - зазначив Ренато Вусатий.

У п'ятницю, 2 жовтня, закінчився ультиматум, який соціалісти і "Наша партія" висунули Миколі Тимофті. Оскільки він так і не підписав заяву про свою відставку, протестувальники вирішили перейти до наступного етапу протестних дій, про що було обіцяно раніше.

Читайте також: Прихильники лівих партій у Молдові вимагають відставки уряду

Разом із тим, повідомлялося, що протестувальники в Молдові вже не вимагали відставки президента після зустрічі з ним. 18 вересня, президент Молдови Ніколай Тімофті провів зустріч із представниками громадянської платформи "Гідність і правда", яка є організатором акцій протесту проти чинної влади і наметового містечка на центральній площі Кишинева. Представники "Гідності і правди" заявили, що більше не наполягають на відставці Тімофті, але вимагають відсторонення від посад голови національного банку, генпрокурора, керівника центру по боротьбі з корупцією та голови вищої ради юстиції, які, як вони вважають, винні у фінансово-банківській кризі.

У липні 2015 року в Молдові сформували новий проєвропейський уряд. Новим прем'єр-міністром став Валеріу Стрілець. Він пообіцяв боротися з корупцією, підтвердив, що Молдова залишається приверженна шляху євроінтеграції.

Прем'єр-міністр Молдови Кирилл Габурич заявив про свою відставку 12 червня. Своє рішення проєвропейський прем'єр аргументував розчарованістю в політичній системі країни, а також тиском на ЗМІ. 16 червня слідом за ним подав у відставку весь уряд Молдови.

Розпад коаліції стався на тлі місцевих виборів у Молдові, де проросійські кандидати показали високі результати, а також корупційного скандалу, після якого Світовий банк тимчасово відмовився виділяти Молдові гроші. Також призупинив надання грошей Молдові ЄС - до формування Кабміну.

Детальніше про банківську і політичну кризу, а також інші причини протестів у Молдові читайте у статті "Дзеркала Тижня. Україна" Молдова: в Європу - без олігархів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі