У Казахстані 9 травня влада заблокувала соцмережі та сайти ЗМІ

Поділитися
У Казахстані 9 травня влада заблокувала соцмережі та сайти ЗМІ У Казахстані заблокували доступ до соцмереж
Це зроблено для неможливості організації протестних акцій.

Влада Казахстану заблокувала 9 травня соцмережі для неможливості комунікації користувачів. Для користувачів недоступні месенджери Telegram, Facebook, Youtube, Instagram. Повідомляється також про відключення мобільного зв'язку.

Сайт Азаттика (Радіо Свобода казахською мовою), який повідомив про це, з ранку 9 травня недоступний для багатьох користувачів в Казахстані. Сайт відкривається для користувачів за межами Казахстану, а також за допомогою проксі - або VPN-сервісів. 8 травня сайт був періодично недоступний.

Тим часом з'явилися повідомлення, що з ранку четверга недоступні сайти низки місцевих новинних агентств та газет. Редакції видань заявили, що мають намір продовжувати роботу в соціальних мережах. Не відкривається також і сайт Казахстанського бюро з прав людини.

Заборонений в країні рух "Демократичний вибір Казахстану" раніше заявив про плани провести 9 травня в Алмати і в столиці, а також в деяких інших містах мітинги і ходи паралельно з підтримуваними владою акціями "Безсмертний полк".

Напередодні влада заявила, що учасники можливих несанкціонованих акцій будуть притягнуті до відповідальності. МВС заявило, що перевело особовий склад на посилений варіант несення служби.

Під час мирних акцій протесту 1 травня, учасники яких вимагали проведення чесних і прозорих виборів, у столиці й Алмати, за даними МВС, було затримано 80 осіб. Акції проходили також в Караганді, Шимкенті і Актобі.

Через місяць у Казахстані мають відбутися позачергові президентські вибори - перші після відставки президента Нурсултана Назарбаєва, який беззмінно очолював Казахстан майже три десятиліття і зберіг за собою після складання повноважень важелі впливу на політичний курс країни. Центральна виборча комісія зареєструвала сім кандидатів у президенти, в тому числі екс-спікера сенату парламенту Касим-Жомарта Токаєва, який став президентом після відставки Назарбаєва. Кандидатуру Токаєва запропонував Назарбаєв, очолювана ним партія "Нур Отан" одноголосно підтримала ініціативу.

Нагадаємо, Нурсултан Назарбаєв у прямому ефірі 19 березня у спеціальному зверненні до нації оголосив, що йде у відставку. 78-річний політик обіймав посаду глави держави з квітня 1990 року. Обов'язки президента тимчасово виконуватиме спікер Сенату Касим-Жомарт Токаєв. Назарбаєв після відставки продовжить очолювати Раду безпеки країни.

Позачергові президентські вибори в Казахстані призначили на 9 червня. На посаду голови держави балотуватимуться дев'ять кандидатів, одна з яких жінка.

Детальніше про ситуацію, що склалася в Казахстані, читайте в статті Володимира Кравченка "Умовно-дострокове припинення" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі