У Канаді заборонять одноразові вироби з пластику

Поділитися
У Канаді заборонять одноразові вироби з пластику Пластиковий одноразовий посуд використовуватися в Канаді не буде
Використання певних одноразових предметів з пластику буде заборонено в Канаді з 2021 року.

В Канаді буде заборонено виготовлення пластикової продукції з окремих видів пластику, які є токсичними. Передбачається, що заборона може торкнутися, зокрема, пластикових пакетів, одноразових столових приборів, тарілок, трубочок для напоїв.

Використання певних одноразових предметів з пластику буде заборонено в Канаді з 2021 року. Про це в понеділок, 10 червня, заявив канадський прем'єр-міністр Джастін Трюдо, передає Кореспондент.

"Ми робимо крок вперед до заборони токсичного одноразового пластику в Канаді з 2021 року. Цього чекають від нас канадці", - сказав він. За його словами, в деяких провінціях країни вже зараз діють заборони на ті чи інші види одноразового пластику.

"Але нам потрібен такий підхід, який стосувався б усіх регіонів", - пояснив Трюдо.

Прем'єр-міністр зазначив, що це питання належить ретельно обговорити з канадськими виробниками пластикової продукції, після чого буде складено список предметів, заборонених до використання в Канаді.

Крім того, будуть розроблені закони, які дозволять притягати до відповідальності виробників за неутилізовані пластикові відходи і збільшити кількість перероблюваного пластику. "Чим більше утилізованого пластику, тим краще і для економіки, і для навколишнього середовища", - зазначив Трюдо.

З 1 січня 2018 року в Монреалі (провінція Квебек), другому за чисельністю населення місті Канади (1,6 млн. жителів), вступила в силу заборона на використання пластикових пакетів в роздрібній торгівлі. За даними мерії мегаполісу, експерти підрахували, що мешканці Монреаля до заборони використовували приблизно 2 млрд. таких пакетів щорічно, з яких перероблялися тільки 14%.

На сьогоднішній день заборони на одноразові пластикові пакети введені в шести муніципалітетах трьох канадських провінцій - Альберти, Квебека та Манітоби. Влада провінції Онтаріо також зараз обговорююєь питання відмови від одноразового пластику. Щорічно близько 150 млн. тонн відходів з пластика звалюється у води Світового океану.

В Канаді переробляється близько 10% всіх пластикових відходів.

Як повідомлялося, у Верховній Раді 28 січня зареєстрували законопроект №9507 про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену, яким можуть ввести обмеження на використання пластикових пакетів в Україні.

Законопроект розроблений на основі Директиви Європейського Парламенту № 94/62 / EC та чинних законів країн-членів ЄС.

Документ ініційований громадською організацією ReThink і більш ніж 50-ма народними депутатами.

Законопроектом пропонується заборонити надання поліетиленових пакетів на безоплатній основі з 1 січня 2021 року; заборонити реалізацію поліетиленових пакетів з товщиною стінки до 50 мікрон з 1 січня 2022 року; вести обов'язкову сертифікацію пакетів на придатність до біорозкладу (для біорозкладаних пакетів) у відповідності з національними стандартами з 1 січня 2021 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі