У Канаді почалися слухання щодо екстрадиції фіндиректора Hauwei до США

Поділитися
У Канаді почалися слухання щодо екстрадиції фіндиректора Hauwei до США Мен Ваньчжоу живе в своєму будинку у Ванкувері і судитися з канадським урядом © Deutsche Welle (Русская редакция)
Китай продовжує вимагати від канадського уряду звільнити Мен Ваньчжоу.

У Канаді в понеділок, 20 січня, почалися судові слухання про екстрадицію до Сполучених Штатів Америки финансого директора компанії Hauwei Мен Ваньчжоу. Екстрадиційний запит розглядає Верховний суд провінції Британська Колумбія.

У рамках першого етапу слухань суд спробує з'ясувати, чи є дії, що інкримінують Мен Ваньчжоу, злочинами і в США, і в Канаді. Її адвокат наполягає, що справа щодо Мен Ваньчжоу пов'язано лише з американськими санкціями щодо Ірану, а не з шахрайством.

Другий етап слухань заплановано на червень 2020 року. Під час нього буде розглянуто скарги захисту на порушення прав Мен Ванчжоу ФБР, Королівською канадською кінною поліцією і Канадським агентством прикордонних служб.

Таким чином, якщо сторони оскаржуватимуть рішення суду в порядку апеляції, то слухання можуть затягнутися на кілька років.

Китай у черговий раз заявив, що Канада і США порушують права громадянки КНР, і зажадав її негайного звільнення.

Huawei підозрюють в передачі інформації китайській владі. Через це від продукції компанії відмовляються державні органи США, Австралії та Нової Зеландії. Про те, що продукція Huawei може становити загрозу національній безпеці, заявили в Чехії і Польщі. США ввели санкції проти Huawei.

У грудні 2018 року в Канаді за запитом США заарештували фінансового директора і дочку засновника китайської корпорації Huawei Technologies Мен Ваньчжоу. Офіційною причиною затримання є підозра у шахрайстві та порушенні торговельних санкцій, запроваджених Вашингтоном проти Ірану. За даними ФБР, Huawei порушувала санкції США, продаючи обладнання Ірану, а Мен Ваньчжоу ввела в оману банк HSBC у питанні діяльності Huawei в Ірані.

Прокуратура просила заарештувати Мен Ваньчжоу з альтернативою 15 мільйонів доларів США застави, але суд знизив суму застави до 7 млн доларів.

Після сплати застави Мен Ваньчжоу живе в своєму будинку в Ванкувері і судитися з канадським урядом.

22 грудня 2018 року два громадянина Канади були арештовані в Китаї. Канада і США вимагають негайно звільнити колишнього бізнесмена і аналітика Майкла Ковріга і бізнесмена Майкла Спейвора, оголосивши їх арешт помстою Китаю за Мен Ваньчжоу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі