У Гонконзі поновилися протести проти закону про екстрадицію

Поділитися
У Гонконзі поновилися протести проти закону про екстрадицію © Twitter.com/VoCommunism
Минулого тижня майже третина населення Гонконгу вийшла на акції протесту - в демонстрації в різні періоди часу були залучені до 2 млн людей при населенні міста в 7,7 млн людей.

У Гонконгу в п'ятницю, 21 червня, поновилися протести проти прийняття законопроекту про екстрадицію громадян, підозрюваних у скоєнні злочину, для судового розгляду в Китай. Сотні активістів зібралися в урядовому кварталі, щоб вимагати також відставки прем'єр-міністерки Гонконгу Керрі Лам, передає The Guardian. Незважаючи на спеку, більшість протестувальників прийшли на акцію в чорному одязі.

Минулого тижня майже третина населення Гонконгу вийшла на три найбільших в історії міста протести - всього у них в різні періоди часу були залучені до 2 мільйонів людей при населенні Гонконгу в 7,7 мільйонів осіб. Нинішні протести - наймасовіші з 1997 року, коли колишня британська колонія була повернена під юрисдикцію Китаю.

Для розгону демонстрантів минулого тижня поліція використовувала перцевий газ, кийки, водомети і гумові кулі. Серйозні поранення і пошкодження отримали щонайменше 79 осіб.

Жителі Гонконгу побачили в законопроекті про екстрадицію спробу Пекіна зазіхнути на демократичні свободи і автономію Спеціального адміністративного району.

Формально закон не поширюється на звинувачених у політичних злочинах, але опозиція вважає, що влада Китаю звертатиметься, наприклад, до звинувачень в шахрайстві або відмиванні грошей, щоб домогтися їхньої видачі. Критики прийняття закону вважають, що в китайській судовій системі права екстрадованих виявляться незахищеними.

Адміністрація Гонконгу була змушена відступити. Глава місцевого уряду Керрі Лам принесла вибачення суспільству і оголосила про припинення розгляду поправки до закону про екстрадицію. Але активісти вимагають повного відкликання законопроекту, а не його припинення, а також відставки Лам.

До цього часу екстрадиція з Гонконгу в інші регіони Китаю заборонена, і це важливий елемент особливого статусу території в рамках концепції "одна країна, дві системи". Однак на початку поточного року уряд автономії оголосив, що планує дозволити екстрадицію громадян в Китай, Макао і Тайвань.

Детальніше про ситуацію в Гонконзі читайте в статті Наталії Бутирської "Гонконг: територія свободи під китайським ковпаком" в тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі