У Франції вимагають заборонити поліції використовувати вибухову зброю під час розгону протестів

Поділитися
У Франції вимагають заборонити поліції використовувати вибухову зброю під час розгону протестів Протестувальники у Франції постраждали від поліцейської зброї © apimages
У вуличних протестах у Франції 17 людей втратили зір.

У Франції від уряду вимагають заборонити поліції використання вибухової зброї проти демонстрантів після того, як під час вуличних протестів "жовтих жилетів" люди отримали серйозні травми. Є випадки втрати зору та травм кінцівок. Юридичний консультативний орган Франції, Державна рада, розгляне термінове прохання Ліги прав людини Франції і профспілки CGT.

Йдеться про заборону поліції використовувати спеціалізовану ручну установку, яка вистрілює так званими "кульковими гранатами", повідомляє The Guardian.

"Гранати" містять 25 г вибухової речовини у тротиловому еквіваленті і вибухають маленькими гумовими кульками, які створюють пекучий ефект і розпилюють сльозогінний газ. Все це – на тлі гучного звуку, який можна порівняти з ревом реактивного літака.

Франція - єдина європейська країна, де поліція для контролю натовпу використовує такі спеціалізовані засоби встановлення порядку на вулицях. Французький омбудсмен з прав людини давно попереджає, що вони небезпечні та несуть "непропорційний ризик". Під час одного з останніх зіткнень з поліцією відомому представнику демонстрантів Жерому Родрігесу потрапили в око з такої установки. Його адвокат стверджує, що тепер він буде інвалідом.

Правозахисні організації кажуть, що Родрігес – не єдиний потерпілий. За оцінками юристів, через використання поліцією під час протестів цієї зброї втратили зір 17 осіб. Троє втратили руки, кілька людей залишились із понівеченим обличчям або оглухли.

Аіноха Паскуаль, паризький адвокат, що представляє декількох поранених, в тому числі людину, у якої була відірвана частина руки, і ще одну, яка стала частково глухою і з травмованим обличчям, сказала, що ніколи за останній час не було так багато серйозних травм під час протестів. Вона сказала, що використання кулькових гранат схоже на використання бойової зброї проти цивільного населення: "Ця зброя - дуже реальна проблема. У 1980-х, якщо б людині потрапили в очі на демонстрації, це викликало б величезну реакцію, але тепер уряд не реагує".

Уряд не прокоментував конкретні звинувачення і не повідомив про будь-які травми. Міністр внутрішніх справ Крістоф Кастанер заявив, що з моменту початку демонстрацій у листопаді цього року за різних обставин постраждали 1900 людей. За оцінками адвокатів і журналістів, які намагаються скласти списки травм від поліцейської зброї, було поранено, щонайменше, 100 осіб. Найсумніше, що постраждали також і випадкові перехожі.

Міністр МВС сказав, що з початку акцій протесту були поранені 1200 поліцейських, і офіцери діяли "пропорційно" під час використання зброї. Він підкреслив, що через те, що Франція має справу з "кризовою" ситуацією, на даний час ніякого перегляду дій поліції не буде.

На акціях протесту минулими вихідними уряд вперше розпорядився, щоб офіцери, які запускають гумові снаряди, носили телекамери, але французькі ЗМІ ставлять під сумнів правильність роботи цих камер.

Нагадаємо, 17 листопада у Франції спалахнули протести проти подорожчання палива. У Парижі мітингувальники зводили барикади, палили автомобілі, били вітрини і вдавалися до сутичок з правоохоронцями та групами інших протестувальників.

Детальніше про те, чому "жовті жилети" вийшли на вулиці французьких міст, читайте у статті Олексія Коваля "Революція по вихідних" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі