У британському парламенті при обговоренні Brexit застосували прецедент 1604 року

Поділитися
У британському парламенті при обговоренні Brexit застосували прецедент 1604 року Тереза Мей продовжує сподіватися на третє голосування за Brexit © European Parliament / Flickr
Речник британського парламенту переконав всіх, що не можна третій раз ставити на голосування двічі відхилену пропозицію.

Неможливість проголосувати за ту пропозицію, яку парламентарії відхилили, вельми засмутила прем'єр-міністра Великобританії Терезу Мей. Менш ніж за два тижні до виходу з ЄС 29 березня Мей все ще сподівалася провести ще одне голосування за угодою, повідомляє AFP.

Однак спікер палати громад британського парламенту Джон Беркоу вважає, що неможливо винести на голосування пропозицію, яку вже двічі відхилено. При цьому Беркоу послався на прецедент 1604 року.

Крме того, спікер парламенту Великобританії вперше за більш ніж за сто років застосував правило, згідно з яким уряд має знайти спосіб істотно змінити угоду, перш ніж винести на голосування.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей закликала британських парламентаріїв проявити патріотизм і з третьої спроби підтримати угоду з Brexit.

Колишній британський міністр закордонних справ Борис Джонсон, прихильник Brexit, закликав її використувати саміт ЄС, який планується на 21 та 22 березня, щоб отримати більше поступок від блоку, перш ніж ризикнути третім голосуванням.

Він підкреслив, що зараз уряд стоїть перед дилемою, що полягає між операцією, яка "завдає шкоди інтересам цієї країни", і "реальним ризиком того, що Brexit взагалі не відбудеться".

Як відомо, 12 березня парламентарі вдруге проголосували проти угоди про умови виходу з Європейського Союзу. Наступного дня британські депутати не підтримали вихід країни з Євросоюзу без угоди. 14 березня британський парламент підтримав перенесення Brexit на більш пізній термін.

Велика Британія повинна вийти з ЄС о 23:00 за Гринвічем 29 березня. Після цього починається 21-місячний перехідний період - до кінця 2020 року.

Безплідні маневри навколо проблеми виходу Великої Британії з ЄС радикально скоротили число можливих сценаріїв Brexit, на які сьогодні може розраховувати країна, по суті, не залишаючи британцям особливого вибору. Детальніше читайте в матеріалі Віктора Константинова "Менше одиниці" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі