Туск заявив про початок дискусії щодо єдиного контролю над кордонами Євросоюзу

Поділитися
Туск заявив про початок дискусії щодо єдиного контролю над кордонами Євросоюзу За словами Туска, всі учасники позачергового саміту ЄС погодилися приєднатися до даної дискусії © Голос Америки (русская служба)
Голова Європейської Ради вважає появу центрів реєстрації біженців свідченням відновлення контролю над кордонами ЄС.

Голова Європейської Ради Дональд Туск повідомив про початок дискусії щодо єдиної політики з контролю над зовнішніми кордонами Євросоюзу.

"Сьогодні важко бути ентузіастом в цій області, враховуючи серйозність і сумні аспекти цієї загальної ситуації, цієї проблеми біженців. Але те, що я міг спостерігати сьогодні ввечері - це зміна нашого бачення зовнішніх кордонів. Сьогодні я впевнений, що 28 глав держав і урядів тепер самі переконані, що без контролю наших зовнішніх кордонів у нас немає жодних шансів впоратися з цією проблемою", - підкреслив Туск на нічній прес-конференції після завершення позачергового саміту Євросоюзу.

За його словами, всі учасники позачергового саміту ЄС погодилися приєднатися до даної дискусії.

"Ми тільки почали дискусії про можливу загальної політики контролю над зовнішніми кордонами. Звичайно, це нова і полемичная ідея, бо постає питання суверенітету, але ми всі погодилися, що повинні продовжувати дискусії щодо можливої нової спільної європейської політики контролю над зовнішніми кордонами", - зазначив Туск.

Він заявив, що поява центрів прийому та реєстрації біженців є одним із заходів відновлення контролю над зовнішніми кордонами ЄС.

"Ясно одне, наше рішення, що стосується центрів прийому і реєстрації - hotspots, - з встановленням точних термінів є частиною цього дуже амбітного проекту, тобто відновлення повного і всеосяжного контролю на наших зовнішніх кордонах", - зазначив голова Європейської Ради.

Раніше повідомлялося, що США виділять 419 млн доларів у фонд допомоги сирійським біженцям.

Нагадаємо, 18 вересня міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмайер заявив, що вважає за необхідне покласти кінець несправедливого розподілу біженців у Європі. Тепер рішення про це розподіл може бути прийняте кваліфікованою більшістю. Таким чином, Німеччина закликає ЄС змусити супротивників квот на біженців їх прийняти.

Квотний перерозподіл 160 тисяч мігрантів є лише одним з інструментів ЄС полегшити тягар окремих країн Євросоюзу в їх відповідальності за біженців. В цілому, ЄС очікує напливу 800 тисяч біженців в 2015 році, левову частку з яких доведеться взяти на себе Німеччині. Наприклад, у 2014 році Німеччина прийняла близько 200 тисяч біженців.

Останнім часом перед Європою гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. В цілому за більшу половину 2015 року в ЄС вже прибуло близько півмільйона біженців з країн Близького Сходу та Північної Африки.

Уряд ЄС розробив план з квотним розподілом біженців між країнами ЄС, однак деякі з них, наприклад, Угорщина, Словаччина, Румунія, виступають проти обов'язкового прийому біженців.

Детальніше читайте у статті Олексія Коваля Європу накриває вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі