Туск запропонував гнучкий варіант Brexit з відтермінуванням на рік

Поділитися
Туск запропонував гнучкий варіант Brexit з відтермінуванням на рік Туск намагається вивести ЄС і Британію на прийнятний для обох сторін варіант Brexit © Donald Tusk Twitter
Лідери ЄС зможуть обговорити пропозицію глави Євроради на саміті 10 квітня.

Президент Європейської Ради Дональд Туск запропонував державам Євросоюзу затвердити "гнучкий" варіант Brexit з продовженням виходу Британії з ЄС. Глави держав і урядів ЄС зможуть обговорити пропозицію Туска і затвердити його на надзвичайному саміті в середу, 10 квітня, передає "Європейська правда".

"Наш опыт, а также глубокие разногласия в Палате общин дают нам мало оснований полагать, что процесс ратификации может быть завершен к концу июня. В действительности, предоставление такого продления увеличило бы риск серии коротких продлений и чрезвычайных встреч на высшем уровне, создавая новые крайние даты…Вот почему я считаю, что мы должны также обсудить альтернативное, более продолжительное продление", - говорится в письме-приглашении на саммит, разосланном офисом глава Евросовета лидерам ЕС.

В якості одного з варіантів Туск пропонує виділити на узгодження умов Brexit стільки часу, скільки необхідно, але не більше року. Після крайньої дати державам ЄС буде необхідно прийняти рішення по ряду ключових європейських проектів.

"Гнучкість дозволить автоматично припинити продовження, як тільки обидві сторони ратифікують Угоду про вихід. Великобританія зможе вільно вийти, коли буде готова. І 27 країн ЄС зможуть уникнути повторних самітів по Brexit", - аргументував Туск свою позицію.

Він також запропонував кілька умов на тлі стурбованості держав ЄС у зв'язку з тим, що триваюче присутність Британії створить ризики для функціонування Євросоюзу. Зокрема, Туск пропонує виключити можливість поновлення переговорів по Brexit за винятком Політичної декларації,

"Великобританія повинна буде підтримувати своє щире співробітництво протягом цього критичного періоду таким чином, щоб це відображало її положення в якості держави-члена, що залишає блок. Однак слід пам'ятати, що Сполучене Королівство залишиться державою-членом з повними правами і обов'язками. І, в будь-якому випадку, Великобританія може скасувати статтю 50 в будь-який час, як заявлено Європейським судом ", - підкреслив глава Європейської Ради.

Як повідомлялося, 9 квітня нижня палата британського Парламенту зобов'язала прем'єр-Міністра Терезу Мей домагатися у ЄС відстрочки Brexit.

Перед цим Мей попросила ЄС відстрочити Brexit до 30 червня. У листі, спрямованому главі Європейської Ради Дональду Туску, йдеться, що і уряд, і парламент Великобританії виступають проти виходу з ЄС без угоди, однак поки не прийшли до консенсусу з приводу умов Brexit. Без відстрочки ж Великобританія змушена піти на жорсткий Brexit в найближчі дні.

Детальніше про процес виходу Великої Британії з Євросоюзу читайте в матеріалі Віктора Константинова "Острів невизначеності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі