Туреччина виступає проти перспективи стати "привілейованим партнером" ЄС

Поділитися
Туреччина виступає проти перспективи стати "привілейованим партнером" ЄС У Туреччині не згодні на партнерство з ЄС © © European Council
Туреччину необхідно сприймати як державу, а не як табір для біженців або військовий штаб боротьби з тероризмом, наголосив міністр у справах ЄС.

Анкара виступає проти "привілейованого партнерства" з Європейським союзом, підкреслив міністр Туреччини у справах ЄС Омер Челік в ефірі одного з турецьких телеканалів.

При цьому, за словами чиновника, будь-яка ініціатива, яка передбачає надання Туреччині цього статусу, буде відкинута. "Ніхто не має права пропонувати Туреччині статус країни "другого класу", - цитує Челіка агентство "Анадолу".

Турецький міністр також розповів про те, що суперечки довкола надання країні статусу "привілейованого партнера" ЄС знову активізувалися після переговорів президентів Туреччини і Франції Реджепа Тайіпа Ердогана і Еммануеля Макрона у Парижі 5 січня. Але позиція Туреччини у цьому питанні гранично чітка.

"Ми не приймемо жодного "привілейованого партнерства" і вважаємо такі ініціативи аморальними. Туреччину не можна сприймати як "табір для біженців", з яким потрібно співпрацювати у питанні запобігання нелегальній міграції або ж в якості "військового штабу" для звернень щодо боротьби з тероризмом. Туреччину потрібно сприймати як державу!" - підкреслив він.

В умовах "втоми від розширення" у Євросоюзі пропонують країнам-партнерам "інноваційне привілейоване партнерство" як альтернативу членству в Союзі. Основна його ідея полягає в поширенні принципів спільного ринку – вільного руху товарів, послуг та капіталу – на країни-партнери ЄС. Крім того, передбачається деяке пом'якшення візового режиму і можливість тимчасового працевлаштування в країнах Євросоюзу для окремих категорій працівників.

Відносини між Туреччиною та країнами ЄС погіршилися після невдалої спроби перевороту в липні 2016 року, коли в країні почалися масові арешти та скорочення. Під час дії режиму надзвичайного стану були заарештовані близько 50 тисяч людей, а понад 110 тисяч звільнили з державної служби або позбавили військових звань.

Навесні Німеччина і Нідерланди заборонили агітаційні виступи турецьких міністрів перед референдумом про розширення повноважень президента в Туреччині. Ердоган звинуватив Німеччину у використанні "нацистських практик", а нідерландців назвав "нащадками нацистів" і "фашистами". Відносини Німеччини та Туреччини також ускладнювали численні затримання й арешти громадян Німеччини в Туреччині, проте останніми тижнями деякі з них були звільнені. Напружені стосунки у Туреччини також і з Австрією.

Восени президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив про те, що його країна більше не зацікавлена у членстві в Європейському союзі, але, у той самий час, Анкара не збирається в односторонньому порядку виходити з переговорів із Брюсселем.

А нещодавно канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Туреччини Реджеп Ердоган вперше за кілька місяців провели переговори та обговорили розвиток відносин між двома країнами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі