Туреччина поки не домовилася з ЄС про заходи щодо скорочення потоку біженців

Поділитися
Туреччина поки не домовилася з ЄС про заходи щодо скорочення потоку біженців Туреччина і ЄС поки не вирішили, як вирішувати питання мігрантів © Нігіна Бероєва / Facebook
При цьому турецький президент звинуватив Євросоюз у тому, що той занадто пізно усвідомив масштаб кризи з мігрантами.

Угода Туреччини з ЄС про заходи щодо скорочення потоку біженців перебуває на стадії обговорення і неправильно говорити, що Анкара хоче залишати у себе мігрантів в обмін на європейські гроші, заявив міністр закордонних справ країни Ферідун Синирлиоглу, передає Reuters.

Він зазначив, що Туреччина виступає за створення зон безпеки всередині країн, звідки біжать вимушені переселенці, а угода з ЄС знаходиться лише на стадії обговорення.

Крім того, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що Євросоюз занадто пізно усвідомив масштаб кризи з біженцями. Він також додав, що якщо криза з мігрантами не може бути вирішена без участі Туреччини, то її цілком можна було б прийняти в Євросоюз.

Незадовго до цього повідомлялося, що лідери Євросоюзу узгодили з Туреччиною план дій зі скорочення потоку біженців в обмін на поступки Анкарі з боку Брюсселя.

Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер пообіцяв прискорити роботу щодо спрощення візового режиму з Туреччиною в обмін на заходи з розміщення біженців у цій країні.

"Ми домовилися з нашими турецькими партнерами, що процес лібералізації візового режиму буде прискорено, але це не означає, що ми відійдемо від основних критеріїв", - сказав Юнкер.

7 жовтня ЄС оприлюднив проект плану співробітництва з Туреччиною щодо біженців. З нього випливає, що Євросоюз готовий надавати Анкарі фінансову допомогу в обмін на створення кращих умов прийому біженців в Туреччині і їх тривалого перебування в країні. Крім цього, проект передбачає повернення в Туреччину мігрантів, які нелегально перебралися в Євросоюз і не отримали політичного притулку.

14 жовтня дипломатична делегація Євросоюзу вирушила до Туреччини з пропозицією укласти угоду про співпрацю в питанні біженців. ЄС хоче обміняти певні пільги для турків, серед яких введення безвізового режиму з країнами Шенгенської зони, в обмін на посилення співпраці з Європою для зменшення потоку біженців з Сирії.

У той же час канцлер ФРН Ангела Меркель як і раніше виступає проти членства Туреччини в Європейському союзі.

"Я завжди була проти членства (Туреччини - ред.) в ЄС, і президент Ердоган (турецький президента Тайіп Ердоган - ред.) це знає. І я досі проти", - заявила вона.

Читайте також: У Німеччині кілька тисяч осіб вийшли на мітинг проти мігрантів

Втім, проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі