Тролі Кремля розширяють аудиторію - The Times

Поділитися
Тролі Кремля розширяють аудиторію - The Times Російські тролі все більше пишуть англійською мовою. © globalscience.ru
Англомовних повідомлень російських тролів більшає.

В сірій будівлі на одній з вузиць Санкт-Петербургу працівники горбляться перед екранами комп'ютерів. Кожного ранку вони починають роботу, вмикаючи проксі-сервери, які дозволяють приховати їхнє справжнє місце розташування. Після цього вони починають обливати брудом США, Україну і інших "ворогів" Кремля.

Так званою "фабрикою тролів" керує Євгеній Пригожин - бізнесмен, пов'язаний з Володииром Путіним. Минулого місяця Twitter повідомив, що видалив 2752 сторінки, які пов'язані з фабрикою і підозрюються в "зосередженій на виборах" в США активності.

Про це пише видання The Times, журналіст якого поспілкувався з колишніми російськими тролями. Один з них розповів, що йому платили за те, щоб висміювати Україну і прес-секретаря Держдепартаменту Джен Псакі, яка працювала в адміністрації Барака Обами.

"Нам потібно було говорити, що Путін - хороший хлопець і велика фігура, що опоненти Росії погані, а Обама - ідіот", - розповів колишній російський троль.

Інший розповів виданню, як йому доручили поширювати ідею повстання в США.

"Коли афроамериканці в США виходили на протест, ми повинні були писати, що політика США щодо їхньої спільноти провалилася, а адміністрація Обами не може впоратися з проблемою", - розповів неназваний екс-троль.

The Times пише, що російські тролі працюють під пильним наглядом. За ними стежать за допомогою камер спостереження і штрафують за невиконання норм. Раніше їхня робота була націлена те, щоб вплинути на думку російськомовної аудиторії. Останнім часом, однак, почали з'являтися звіти про те, що повідомлення тролів англійською мовою стають все більш важливішими.

Аналітики кажуть, що мета інформаційної війни Кремля полягає у підриві довіри до західних інститутів і підтримці певних осіб.

Раніше Reuters повідомляло, що голова розвідки Німеччини Бруно Каль застеріг, що до Росії варто ставитися як до "потенційної загрози". Президент Володимир Путін, за словами головного розвідника Німеччини, хоче запобігти поширення європейських цінностей на схід включно з Україною і Грузією. На думку Каля, ці країни не зможуть приєднатися до НАТО, поки в Москві будуть переважати погляди Путіна.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі