Трамп поставив своє політичне майбутнє вище за інтереси нацбезпеки США — NYT

Поділитися
Трамп поставив своє політичне майбутнє вище за інтереси нацбезпеки США — NYT © Donald Trump / Instagram
Навіть деякі з найвірніших прихильників Трампа починають усвідомлювати, наскільки все серйозно.

Якщо свідчення в Конгресі тимчасового повіреного у справах США в Україні Вільяма Тейлора приймати за чисту монету - а ніхто в адміністрації Трампа все ще не спростував жодного слова - то без сумнівів: президент Трамп поставив своє політичне майбутнє вище інтересів національної безпеки США. Він зробив це ціною багаторічної зовнішньої політики, важливого міжнародного альянсу і стабільності світового порядку - і використовував для цього сотні мільйонів доларів платників податків, пише член редакційної колегії New York Times Джессі Вегман у своїй статті "Donald Trump's s Quid Pro Quo Is Now a Smoking Gun". Наводимо її повний переклад.

"Америка дізнавалася основні обриси цієї історії протягом декількох тижнів завдяки хоробрості інформатора ЦРУ та інших. Але пан Тейлор на 15 сторінках з приголомшливим ступенем деталізації розповів про спроби пана Трампа змусити нового президента України Володимира Зеленського почати розслідування відносно колишнього віце-президента Джо Байдена (основного претендента на посаду президента від демократів) і його сина через ймовірну корупцію.

Ви знаєте, це погано для президента, коли єдине, що може зробити Білий дім, - це ухилятися від свідчень і замість цього скаржитися на "скоординовану наклепницьку кампанію від вкрай лівих конгресменів і радикальних не обраних бюрократів, які ведуть війну проти Конституції".

Чи не та ж сама це Конституція, яку Трамп, крім усього іншого, назвав "фальшивкою" тільки на цьому тижні? А "радикальний не обраний бюрократ" - цікавий спосіб описати Тейлора, який в цей час виконує обов'язки представника Трампа в Україні і є професійним державним службовцям на пенсії і ветераном війни у В'єтнамі, який працював як при президентах від республіканців, так і демократів.

Тейлор розповів конгресменам, що після того, як погодився зайняти посаду тимчасового виконувача обов'язків глави посольства США в Україні минулої весни, він незабаром зрозумів, що то було дуже неправильно. Існували "два канали формування і реалізації політики США, один регулярний і один украй нерегулярний". Регулярний був таким, як і був довгий час до цього: підтримка України проти російської агресії зі сходу, яку схвалювали обидві партії в Конгресі.

Нерегулярний канал під наглядом особистого адвоката Трампа Рудольфа Джуліані був спрямований на те, щоб змусити Україну розслідувати ймовірну корупцію Джо Байдена і його сина, а також ймовірне втручання України у вибори в США в 2016 році.

Немає жодних доказів на підтримку першого твердження, а друге було повністю спростовано американським розвідувальним співтовариством. Але Дональду Трампу плювати на подібні деталі - він бажав завдати шкоди містерові Байдену і хотів, щоб Володимир Зеленський публічно пообіцяв провести ретельне розслідування. Приманками були візит в Білий дім і майже 400 мільйонів доларів на гостронеобхідну військову допомогу, яку Сполучені Штати пообіцяли Україні у її війні з Росією.

Тейлор занепокоївся, коли незадовго до одного дзвінка Зеленському американський посол в Європейському Союзі Гордон Сондленд заявив, що не хоче, щоб більшість звичних міжвідомчих учасників були на лінії, і не хотів, щоб хтось відстежував або розшифровував виклик.

Пізніше, за словами Тейлора, Сондленд сказав йому, що "все" - візит в Білий дім і військова допомога - залежить від готовності Зеленського почати гучне публічне розслідування. Це, звичайно, звучить як загроза притримати гроші, поки Зеленський не виконає вказівку президента – те, що можна назвати quid pro quo (послуга за послугу - ред.). Дональд Трамп заперечував це, повторюючи слова "no quid pro quo" (ніяких послуга за послугу – ред.) ніби заклинання. Але прочитавши показання Тейлора, я не думаю, що президент розуміє значення цієї фрази.

(Навіть деякі з найбільш стійких захисників Трампа починають усвідомлювати, наскільки це серйозно. В інтерв'ю "Axios on HBO", яке транслювалося в неділю, сенатор Ліндсі Грем з Південної Кароліни сказала: "Якщо б ви могли довести, що Трамп дійсно залучений в quid pro quo, поза телефонного дзвінка, це було б дуже тривожно ".)

У письмових свідченнях Тейлора, які він доповнив усними показаннями за закритими дверима в трьох комітетах палати представників, найбільш чітко простежується явний шок від того, що американський президент може бути настільки безрозсудний стосовно людських життів, так і міжнародних відносин, і все заради власної політичної вигоди.

Тейлор виклав реально існуючі наміри Трампа грати в політику з військовою допомогою Україні. Він згадав про спільний з колишнім спецпредставником Держдепартаменту США з питань України Куртом Волкером візит в кінці липня на лінію фронту на сході України, звідки вони могли бачити російські збройні сили, присутні по іншу сторону моста. "Понад 13 000 українців були вбиті на війні, ще гинуть один або два на тиждень. Безсумнівно, ще більше українців помре без допомоги США ", - написав він.

За словами Тейлора, про Україну можна розповісти дві історії. Одна історія, погана, пов'язана з корупцією, таємницями і quid pro quos. Інша - хороша - про "молодої нації, яка намагається вирватися з свого минулого" і хоче "насолоджуватися більш безпечної і процвітаючої життям". Містер Тейлор міг би довавить, що є і дві американські історії – перша, в якій політики використовують зовнішню політику для маневрування в інтересах своєї країни, і друга, в якій існує двопартійна підтримка початківців демократій, які поділяють наші цінності, і є дипломати, які присвячують своє життя надання цієї підтримки.

В цій Америці не повинно бути місця в Овальному кабінеті для такої людини як Дональд Трамп".

26 вересня у США оприлюднили скаргу співробітника розвідки на дії Дональда Трампа під час розмови з Володимиром Зеленським. Інформатор підозрюєв Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера. А оточення Трампа намагалося заблокувати стенограму розмови, помістивши її до сховища інформації про таємні операції розвідки.

Також повідомляється, що адвокат Трампа Рудольф Джуліані в приватному порядку контактував з керівником Офісу президента Андрієм Богданом і тодішнім в.о. голови СБУ Іваном Бакановим, а також літав до Мадрида для зустрічі з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком.

25 вересня, в день зустрічі Володимира Зеленського з Дональдом Трампом у Нью-Йорку, Білий дім оприлюднив розшифровку їхньої липневої телефонної розмови.

Міністерство юстиції вивчило документ і не знайшло в словах Трампа ознак порушення федерального законодавства.

Однак це не переконало представників Демократичної партії в нижній палаті Конгресу в необхідності відмовитися від ідеї імпічменту. Про початок процедури спікерка Палати Представників Ненсі Пелосі повідомила 24 вересня.

3 жовтня конгресмени допитали Курта Волкера.Колишній спецпредставник Держдепартаменту США по Україні протягом 10 годин в закритому режимі відповідав на їхні питання.

11 жовтня свідчення дала Марі Йованович. Вона заявила, що її достроково відкликали з посади посла США в Україні під тиском Трампа.

Детальніше про скандал, помилки Зеленського у спілкуванні з Трампом і їх наслідки для України читайте в матеріаліЮлії Мостової>"Між стільцями"в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі