Тільки Москва могла отруїти Скрипаля отрутою "Новачок" - розробник препарату

Поділитися
Тільки Москва могла отруїти Скрипаля отрутою "Новачок" - розробник препарату Мірзаянов стверджує, що в разі отруєння "Новачком" шансів на одужання немає © The Daily Mail
Формула "Новачка" досі залишається засекреченою. До Великої Британії його могли завезти у вигляді декількох нешкідливих компонентів, та змішати їх вже на місці.

Екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія не зможуть повністю видужати, якщо їх отруїли нервово-паралітичною речовиною "Новачок", повідомляє газета The Telegraph з посиланням на хіміка Віла Мірзаянова, який вважається одним з основних розробників цієї речовини. На думку Мірзаянова, до отруєння Скрипаля могла бути причетна тільки Росія.

Хімік вважає, що "Новачок" "у десять разів ефективніше будь-якої іншої нервово-паралітичної речовини", а наслідки її застосування невиліковні.

"Цей чоловік (Скрипаль, - ред.) і його дочка практично загинули. Навіть якщо вони виживуть, вони вже не зможуть відновитися", - заявив Мірзаянов.

За його словами, всього лише кілька грамів препарату можуть представляти смертельну небезпеку для великої кількості людей.

"У літній час всього двох грамів буде достатньо, щоб вбити 500 осіб", - заявив Мірзаянов.

Він також підкреслив, що упевнений в тому, що тільки Росія могла бути причетна до застосування подібного нервово-паралітичного препарату.

"Тільки Росія могла це зробити... Вони можуть відправити його куди завгодно в дипломатичному багажі", - зауважив хімік.

Формула "Новачка", за словами Мірзаянова, досі залишається засекреченою. До Великої Британії його могли завезти у вигляді декількох нешкідливих компонентів, і змішати їх вже на місці.

Віл Мірзаянов у 1992 році розкрив у статті деталі своєї роботи в радянській програмі зі створення нових видів хімічної зброї. Внаслідок чого його звинуватили в розголошенні держтаємниці та заарештували. Через два роки кримінальну справу було закрито у зв'язку з відсутністю складу злочину. У 1996 році хімік переїхав до США, після чого неодноразово виступав з критикою російської влади.

Раніше прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила про те, що Скрипаль був отруєний нервово-паралітичною речовиною класу "Новачок", розробки якої велися в Радянському Союзі з 1970-х років. За її словами, ймовірність того, що отруту було вкрадено з російської лабораторії, виключати не можна. У той же час російські спецслужби неодноразово застосовували отруйні речовини на території інших держав, зокрема, під час вбивства екс-офіцера ФСБ Олександра Литвиненка в Лондоні в 2006 році.

Читайте також: У Кремлі відмовилися відповідати на ультиматум Лондона по справі отруєння Скрипаля

Як повідомлялося, увечері 5 березня стало відомо про те, що у Британії з сильним отруєнням невідомою речовиною був госпіталізований 66-річний російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль та його 33-річна дочка. Їм обом стало погано в торговому центрі в Солсбері.

Скрипаль служив у Головному розвідувальному управлінні Росії, у 1999 році пішов у відставку в званні полковника. У 2004 році він був заарештований, а в 2006 році – визнаний винним у шпигунстві і засуджений до 13 років ув'язнення. За даними слідства, Скрипаль передав британській спецслужбі MI-6 дані про російську агентурну мережу в Європі.

У 2010 році тодішній президент Росії Дмитро Медведєв помилував Скрипаля. Його та ще трьох росіян, які були засуджені за шпигунство на користь США та Британії, обміняли на 10 агентів російських спецслужб, затриманих у США. Скрипаль отримав політичний притулок у Британії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі