Таліби атакували парламент Афганістану: не менше 20 поранених

Поділитися
Таліби атакували парламент Афганістану: не менше 20 поранених Таліби влаштували вибух біля парламенту Афганістану © BBC
Агентство Reuters відзначає, що зухвалий напад на символічний центр сили Афганістану кидає виклик "натренованим силами НАТО" афганським силовикам.

В результаті атаки терориста-смертника і шістьох озброєних бойовиків угруповання Талібан на парламент Афганістану в понеділок, 22 червня, було поранено не менше 19 осіб.

Також Reuters повідомляє, що на тлі атаки бойовики захопили нові території на півночі, в провінції Кундуз.

Наголошується, що парламент був атакований під час представлення в ньому нового виконуючого обов'язки міністра оборони Афганістану Масуна Станікзая, якого парламент повинен був офіційно затвердити.

Бойовику на машині з вибухівкою вдалося дістатися до воріт парламенту, після чого вибухова речовина здетонувала. Шість озброєних людей підтримували атаку, але швидко були ліквідовані поліцією.

В рух Талібан вже взяли на себе відповідальність за теракт.

Атаки і бойові дії в Афганістані почастішали після відходу значної частини іноземного військового контингенту з Афганістану в кінці 2014 року. Як повідомлялося, НАТО трансформує військову місію в Афганістані у громадянську. Тоді ж бойовики анонсували "весняний наступ" на Афганістан.

До цього тривала більш ніж 13-річна військова інтервенція США по боротьбі з талібами. Угруповання Талібан захопила владу в Афганістані в 1996 і правила до 2001 року, до військової інтервенції США.

У минулому місяці бойовики атакували міністерство юстиції Афганістану. У 2013 році талібам вдалося атакувати президентський палац, посольства США в Кабулі зазнавало неодноразових нападів.

Військове протистояння в Афганістані почалося задовго до зародження руху Талібан в 1990-х. Так, на початку 1970-х років у відсутності прозахідного короля Захіра-Шаха в Афганістані була захоплена влада ісламськими радикалами, що встановили республіку. Протистояння між прозахідними і прорадянськими силами тривало кілька років, що завершилося введенням військ СРСР до Афганістану в 1979 році. Формально радянські війська були виведені з Афганістану в 1989 році, проте підтримка афганському уряду надавалася до розпаду СРСР.

З формуванням руху Талібан в 1990-х, яке визнано терористичним у багатьох країнах світу, в Афганістані фактично триває громадянська війна між радикальними ісламістами-талібами і урядом Афганістану, що підтримується США та країнами Заходу

Читайте також: Пєсков бачить порушення мінських угод у поверненні аеропорту Донецька Києву

У травні 2015 року видання WSJ повідомляло, нібито в Китаї проходять переговори між талібами і владою Афганістану.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі