США знімають санкції з генерала, який покинув Мадуро

Поділитися
США знімають санкції з генерала, який покинув Мадуро США сподіваються, що рішення генерала Фігери надихне інших © meatbull / Depositphotos
Екс-начальник розвідки підтримав тимчасового президента країни Хуана Гуайдо.

США знімають санкції з генерала, який зрікся Мадуро і сподіваються, що його приклад наслідуватимуть інші високопоставлені чиновники і військові, а послаблення не змусять себе чекати.

Екс-начальник розвідки Венесуели генерал Фігера підтримав тимчасового президента країни Хуана Гуайдо. США висловили надію, що й інші високопоставлені венесуельці послідують прикладу Фігери, повідомляє DW.

Віце-президент США Майк Пенс заявив у вівторок, 7 травня, що Білий дім скасовує санкції щодо звільненого начальника розвідки Венесуели Мануеля Крістофера Фігери. Це сталося після того, як він підтримав повстання на підтримку тимчасового венесуельського президента Хуана Гуайдо, лідера опозиції. Пенс, виступаючи в Держдепартаменті США, висловив надію на те, що рішення генерала Фігери "надихне інших високопоставлених венесуельців" порвати з главою країни Ніколасом Мадуро.

"США розглянуть питання про полегшення санкцій для всіх тих, хто виступає за конституцію і підтримує верховенство закону", - сказав Пенс. Він також оголосив, що в червні в регіон повернеться американський корабель USNS Comfort, який буде використаний в рамках п'ятимісячної гуманітарної місії.

Раніше Верховний суд Венесуели розпорядився залучити до відповідальності кількох членів парламенту, які підтримали повстання. Пенс заявив, що США можуть ввести санкції стосовно суддів, якщо вони використовують суд в якості політичного інструменту для режиму, який узурпує демократію, звинувачує політичних в'язнів і сприяє авторитаризму".

Раніше тимчасовий президент Венесуели Хуан Гуайдо заявив, що Росія і Куба здійснили військову інтервенцію, відправивши своїх військовослужбовців до Венесуели без згоди парламенту країни. Гуайдо підкреслив, що нелегітимний президент Ніколас Мадуро не мав права давати дозвіл на розміщення іноземних військових на території Венесуели.

Як повідомлялося, 24 березня в аеропорту Каракаса приземлилися два російських літаки з 35 тоннами вантажу і сотнею військовослужбовців без розпізнавальних знаков. За даними онлайн-сервісів, літаки прибули до Венесуели з Сирії.

Представники режиму Мадуро і МЗС Росії підтвердили прибуття російських військових до Венесуели для "консультацій" у рамках реалізації "контрактів з військово-технічного співробітництва".

Організація Американських Держав засудили відправку російських військовослужбовців до Венесуели, вказавши на порушення Конституції.

23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро. За два тижні до цього пройшла інавгурація Мадуро на черговий президентський термін. На багатотисячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо приніс присягу тимчасового президента Венесуели.

США першими визнали його легітимним главою держави. Майже 50 країн підтримали рішення Сполучених Штатів. Детальніше про ситуацію в країні читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Сітка" Мадуро" і "Голодні ігри Венесуели" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі