США варто думати, що робити в разі ядерного удару Кремля в Сирії - WP

Поділитися
США варто думати, що робити в разі ядерного удару Кремля в Сирії - WP США варто звикати до думки, що тепер застосування ядерної зброї цілком вірогідне. Ілюстрація © the-day-x.ru
Білому дому варто звикати до того, що можливість застосування ядерної зброї цілком реальна.

Кожен з кандидатів в президенти США повинні звернути увагу на нещодавню зустріч в Кремлі, на якій обговорювали запуски російських крилатих ракет "Калібр" в Середземному морі. Тоді президент Володимир Путін згадав, що ці ракети можуть нести і ядерних заряд.

"Сподіваюся, нам це ніколи не знадобиться", - додав тоді він. Однак це його припущення мало такий вигляд, ніби російський президент насправді якраз допускає можливість використання ядерної зброї.

Зрештою, навіть якщо себе змушувати вірити в те, що Путін ніколи не застосує ядерну зброю, це ще не означає точну неможливість таких дій. Про це на сторінках Washington Post пише політолог і колишній чиновник Білого дому Ед Роджерс.

Він ставить питання, що станеться, якщо Путін дійсно завдасть ядерний удар по Сирії, чи стане від цього російський президент більш впливовим, яким буде світ після цього і якою буде відповідь США. А що як Вашингтон зовсім нічого не зробить у відповідь? На всі ці питання немає точної відповіді.

Звісно, нинішні і наступні президенти не повинні у своїх промовах навіть гіпотетично припускати можливість застосування ядерного арсеналу. Але кожному з них варто думати про те, якими будуть їхні дії в такому випадку. Автор зауважує, що слова Путіна прозвучали за кілька тижнів після того, як російський телеканал випадково показав в ефірі секретні розробки ядерного підводного човна.

"Зазвичай Кремль дуже скритний, але, вочевидь, він хоче подати певний сигнал. Що це за сигнал і кому він адресований? Президент Обама боїться Путіна, а той у свою чергу, як і всі у світі, знає про це. Без сумніву, Путін сприймає будь-яку критику нерішучої політики Обами як підтвердження своїх думок про слабкість США", - пише оглядач.

Він додає, що в американській політиці, схоже, немає нікого і нічого, щоб могло стримати агресивну поведінку Путіна. Головні кандидати на посаду американського президента, здається, не вражають його. Демократ Хіларі Клінтон має вигляд втомленого політика. Вона навряд чи стане наступною Маргарет Тетчер. А Дональд Трамп, швидше за все, не становить загрози для Кремля через свою недосвідченість і невпевненість, які завадять йому достойно очолити Овальний кабінет.

У всякому разі, думки про те, що Путін здатен вирішити, ніби він безкарно може претендувати на Україну, країни Балтії і взагалі робити все, що він хоче і де захоче, вже у сучасному світі не здаються такими божевільними. Навіть якщо вірогідність застосування ядерної зброї Росією невелика, нинішньому і майбутньому Білому дому варто звикати до думки, що не більше не щось абсолютно неймовірне.

Тим часом, США провели заключне випробування нової ядерної бомби. Дане випробування пройшло 20 жовтня на полігоні Тонопа в штаті Невада з використанням винищувача-бомбардувальника F-15E.

Як сказали в НУЯБ, системи скинутої з літака ядерної бомби продемонстрували штатну роботу "в умовах керованого польоту, близьких до реальності". Згідно з попередніми висновками, ніяких збоїв під час випробування не було, телеметрична інформація була зібрана, як планувалося, були також зроблені необхідні відеозапису.

На початку жовтня Держдепартамент США за результатами обміну даними між Вашингтоном і Москвою про чисельність стратегічних наступальних озброєнь повідомив, що Сполучені Штати станом на 1 вересня 2015 року мали 762 розгорнутими міжконтинентальними балістичними ракетами (МБР), балістичними ракетами на підводних човнах (БРПЧ) і важкими бомбардувальниками (ТБ). Кількість таких же озброєнь у Росії становило 526.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі