Соцопитування з проблеми біженців назвало найменш гостинні країни в ЄС

Поділитися
Соцопитування з проблеми біженців назвало найменш гостинні країни в ЄС Названо найбільш негостинні до біженців країни ЄС © wfto.com
Майже половина жителів Франції і Британії критично поставилися до ініціативи Брюсселя щодо політичних мігрантів.

Проблема біженців стала тестом для жителів країн Євросоюзу.

48% нідерландців, 46% французів і 44% британців відкидають ідею про те, що обов'язком їх урядів є прийом біженців з країн, що потерпають від голоду і воєн. Про це свідчать результати опитування, проведеного Французьким інститутом громадської думки (IFOP) спільно з фондом Жана Жореса та Інститутом прогресивних європейських досліджень в семи європейських країнах - Франції, Голландії, Німеччини, Великобританії, Італії, Іспанії та Данії, представлені в звіті на сайті організації.

Майже половина жителів Франції і Великобританії (46%) не вважають обов'язком влади країни приймати біженців з Близького Сходу і країн Африки. Такої ж думки дотримуються 33% іспанців, 32% італійців і 21% німців.

Як ви ставитеся до напливу біженців у вашу країну?
Як ви ставитеся до напливу біженців у вашу країну?

Дослідження також розкриває чотири аспекти у ставленні до проблеми біженців в ЄС: економічні наслідки, шляхи вирішення проблеми, загроза тероризму і посилення розколу між правими і лівими.

Економічні наслідки напливу біженців

Традиційно найгостиннішою для мігрантів залишається Німеччина. 79% німців в цілому позитивно ставляться до біженців.

63% французів впевнені, що їхня країна і так прийняла багатьох мігрантів, тому пустити додаткову кількість біженців немає можливості. У той же час 28% іспанців і 33% німців солідарні з французами в цьому питанні.

78% італійців, 73% французів і 64% іспанців вважають, що їхній країні не вистачає ресурсів для розміщення мігрантів, серед німців таких 31%. Серед жителів Німеччини 55% бачать у прийомі біженців "можливість" для економіки, а 25% французів не згодні.

Ви за те, щоб мігранти повернулися до себе додому?
Ви за те, щоб мігранти повернулися до себе додому?

Шляхи вирішення проблеми

Серед запропонованих варіантів: надання допомоги країнам Півдня, зміцнення прикордонного контролю, військове втручання в Сирію.

Французи лідирують серед тих, хто вважає, що вирішити міграційну кризу зможе посилення прикордонного контролю. У той же час лише 29% опитаних жителів Франції впевнені, що виходом із ситуації стане допомогу тим країнам, звідки біжать мігранти. Для 55% німців, 46% данців і 45% іспанців цей варіант найбільш прийнятний.

Зате французи зайняли останнє місце серед тих, хто вважає, що подолати кризу можна шляхом стабілізації країн походження мігрантів і допомоги їм таку ідею підтримують лише 29% опитаних респондентів з Франції.

У той же час такий варіант вирішення кризи підтримують 55% німців, 46% данців і 45% іспанців.

Які дії повинні вжити країни Євросоюзу?
Які дії повинні вжити країни Євросоюзу?

Загроза тероризму

Наплив біженців викликає тривогу серед 64% німців і 85% голландців. Їх занепокоєння викликане припущенням, що "серед багатьох мігрантів, які прибувають в даний час в Європу, також можуть бути потенційні терористи".

Суперечності між лівими і правими

Ґрунтуючись на результатах звіту, французьке видання Le Monde відзначає пожвавлення традиційного поділу між прихильниками правої і лівої ідеології. Між лівими і правими по відношенню до проблеми виявлено розкид в 30-40 пунктів.

70% прихильників лівих у Франції давали "сприятливі" відповіді проти 29% правих. На цьому тлі більш монолітною виглядає Німеччина (18), де при владі перебуває коаліційний уряд.

ФРН почали сумніватися

Німеччина виділяється своїм особливо сприятливим положенням для прийому мігрантів. Але дослідження підтверджує сумніви, які поступово захоплюють німецьку громадськість. Початкове опитування з 16 по 22 вересня виявило 79% позитивно налаштованих до в'їзду біженців жителів. Наступне опитування з 12 по 14 жовтня показало, що їх кількість знизилася до 75%.

Наприкінці вересня, 69% німців вважали, що їхня країна має кошти, щоб прийняти біженців. 55% навіть розглядали їх як "можливість". В середині жовтня, кожен з цих двох показників втратив 10 балів.

Якщо у вересні 72% німців бажали повернення мігрантів на батьківщину, то в жовтні їх кількість зросла до 80%. Також зріс відсоток тих, хто вважає, що "в Німеччині вже занадто багато іноземців". За період між двома опитуваннями їх кількість збільшилася з 33% до 44%.

Глобальна проблема

Всього у світі, за даними ООН, нараховується 59,5 млн біженців. За даними сайту управління у справах біженців при ООН (UNHCR), тільки по морю в європейські країни з початку 2015 року прибуло понад 644 тисяч мігрантів. Тисячі пробралися в ЄС по суші - пішки, на автобусах, поїздах.

Німеччина займає найбільш активну позицію в прийомі біженців. Щодня в країну прибуває до 10 тисяч осіб. За перші 6 місяців 2015 року ФРН прийняла у себе найбільше мігрантів - 450 тисяч осіб, до кінця року їх буде 800 тисяч, всього - 1,3 млн.

На другому місці в ЄС за кількістю прийнятих біженців знаходиться Швеція - 75 тисяч прийнятих біженців за півроку. Далі йде Італія і Греція - 550 тисяч осіб знайшли притулок в цих країнах.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі