Скандальна "смерть" Путіна нагадує усі плітки про диктаторів – Washington Post

Поділитися
Скандальна "смерть" Путіна нагадує усі плітки про диктаторів – Washington Post Чутки про смерть Путіна розійшлися так само, як і про будь-якого диктатора. Ілюстрація © kremlin.ru/photo
Автор нагадує, що ЗМІ писали про можливий переворот в КНДР, коли Кім Чен Ину зробили операцію на нозі.

Президента Росії Володимира Путіна не було всього лише тиждень, але цей тиждень став чимсь особливим. Щойно він скасував кілька зустрічей, як в інтернеті і пресі з'явилися плітки, що він вже однією ногою "на тому світі", був повалений або просто поїхав в Швейцарію через народження свого позашлюбного сина.

А потім Путін повернувся і показався на публіку живим і здоровим поряд з президентом Киргизстану. Всі ці події дуже схожі плітками про тирана КНДР Кім Чен Ина наприкінці минулого року.

Про це на сторінках Washington Post пише журналіст Адам Тейлор. Як і у випадку з Путіним, чутки про долю Кім Чен Ина були різноманітні. Його нібито повалили військові в змові з його молодшою сестрою, якій 24 роки. Або ж він страждає "від хворобливої залежності від швейцарського сиру". Згодом південнокорейська розвідка повідомила, що диктатору просто прооперували ногу, тож він не міг ходити цілий місяць. Згодом сам Кім Чен Ин з'явився на публіці, опираючись на палицю.

Автор нагадує, що точно такий же сценарій відбувається щоразу, коли з поля зору зникає якийсь авторитарний правитель: Фідель Кастро, Си Цзиньпін, аятола Алі Хаменеї чи Роберт Мугабе. Путін лише поповнив їхні ряди.

"Якщо ви схильні до підозр, ви замислитеся, чи не відбуваються якісь темні справи, оскільки всі лідери, які часом зникають, перебувають у антагоністичних відносинах із США", - йдеться в статті.

Разом з тим, сама Росія спровокувала людей в усьому світі і змусила їх підозрювати, що Путін помер. Оскільки російська преса перебуває під сильним тиском цензури. Тому чутки щодо її президента розходяться миттєво через брак достовірної інформації. Підігріває цю ситуацію схильність Кремля приховувати особисте життя і стан здоров'я російського лідера після того, як в 80-х впродовж трьох років померли одразу три радянські "вожді".

А найголовніше те, що ставки дуже високі: в таких країнах часто існують культи особистості, якими уряди зміцнюють свою владу. Можна уявити, що буде у Великобританії завтра, якщо, приміром, Девід Кемерон помре. Але значно складніше спрогнозувати події в Північній Кореї чи Росії.

"Якщо політичний лідер створює ситуацію, коли усунути його від влади може лише насилля чи хвороба, рано чи пізно відбудеться або одне, або інше", - йдеться в статі.

Видання Financial Times писало, що скандальне зникнення Путіна нагадало про часи Єльцина. Оскільки Кремль теж приховував його проблеми зі здоров'ям і алкоголізм.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі