Сікорський песимістичний у питанні чергового продовження санкцій проти РФ

Поділитися
Сікорський песимістичний у питанні чергового продовження санкцій проти РФ Сікорський не впевнений, що всі країни продовжать санкції © msz.gov.pl
Польський політик: Путін намагається показати ЄС, що він - "милий".

У колишнього глави МЗС, екс-міністра оборони і екс-спікера парламенту Польщі Радослава Сікорського є сумніви в тому, що країни ЄС проявлять солідарність у питанні продовження санкцій проти Росії вже цієї зими.

Зокрема, за його словами, окремі країни ЄС і раніше намагалися блокувати питання посилення і продовження санкцій проти Росії, проте під час обговорення продовження санкцій у грудні-січні можуть з'явитися аргументи на користь ослаблення санкцій через часткове виконання Мінських угод, наприклад, дотримання перемир'я.

"Президент Путін (Володимир Путін, президент РФ - ред.) знову намагається показати, що він такий милий, що перемир'я на сході України дотримується...Так що я не можу гарантувати консенсус 28 країн ЄС з приводу санкцій, їх одностайне продовження", - заявив Сікорський в інтерв'ю "Європейської правді".

Він також нагадав, що ЄС зважився на потужні економічні санкції тільки після збитого "Боїнга".

"Боюся, без цього не було б і санкцій", - вважає польський політик.

У той же час, напередодні лідер "ДНР" Олександр Захарченко заявив, що призначив "місцеві вибори в ДНР" на 18 жовтня, однак це не відповідає українському законодавству, як того вимагають Мінські угоди. Російське видання "Комерсант" зазначає, що у разі проведення самовільних виборів на окупованих територіях Донбасу США і ЄС введуть нові санкції проти Росії.

Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів в 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії та України (наприклад, представників колишньої влади і "активістів" "ДНР"-"ЛНР", які відповідальні за схвалення підриву територіальної цілісності України). Їх рахунки (при їх наявності) були заморожені, їм був заборонений в'їзд у Штати і країни Євросоюзу. У цей список потрапили кілька компаній, чиї рахунки були заморожені. Протягом півтора років цей список поповнювався і досяг 150 чоловік і 37 компаній, санкції регулярно продовжувалися. Дані санкції були продовжені ЄС у вересні 2015 року до березня 2016 року.

Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (ряд економічних санкцій США ввели ще навесні - ред.), після проголошення на території України за підтримки Росії "республік ДНР і ЛНР", а також початку бойових дій, поставок військової техніки для проросійських сепаратистів через кордон України, у чому Росію неодноразово звинувачувала українська сторона і НАТО.

Санкції щодо Криму з боку Штатів і ЄС були введені в грудні 2014 року, проте в 2015 році дещо пом'якшені. Обмежувальні заходи щодо Криму в червні 2015 року були продовжені до літа 2016 року.

Влітку і восени 2015 санкції проти Росії були посилені з боку США.

Ряд урядів і держав ЄС, наприклад, Словаччина, Італія, Угорщина, Греція, Кіпр, неодноразово заявляли, що "змушені" підтримувати санкції, однак вони заподіюють шкоди економікам їх країн, тому не раз закликали послабити або скасувати санкції проти Росії.

Детальніше про відносини між країнами ЄС та РФ, а також їх ролі у санкціях проти Росії, читайте в проекті "Дзеркала Тижня. Україна" Похищение Европы.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі