Секретар Радбезу Росії радий західним санкцій

Поділитися
Секретар Радбезу Росії радий західним санкцій Патрушев вважає, що західні санкції надають Росії нові можливості © ТАСС
Микола Патрушев погрожує заходами у відповідь тим державам, які підтримали санкції проти Росії.

Секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев бачить позитив у західних санкції проти РФ.

"Для нас, я вважаю, те, що ввели санкції - це добре", - сказав Патрушев. На його думку, ці санкції не тільки приносять шкоду, але і дають нові можливості.

Однак Патрушев вважає, що головною метою західних санкцій є зміна керівництва Росії.

"Щодо Росії застосовуються санкції, спрямовані на те, щоб знизити наш економічний потенціал, для того, щоб вплинути на ту політику, яку ми проводимо. Ну і в принципі, поміняти керівництво, яке є в даний час у нас в країні", - сказав секретар Радбезу РФ.

Також він заявив про можливі відповідні заходи проти країн, які підтримали санкції проти Росії. В якості прикладу Він навів Фінляндію, яка відмовилася видати візу спікеру Державної думи РФ Сергія Наришкіна.

"Ми можемо ввести ці обмеження? Можемо. Якщо ми не будемо торгувати, їм буде завдано серйозний економічний збиток", - говорить Микола Патрушев.

Читайте також: Росія планує розширити список заборонених на ввіз продуктів у відповідь на санкції ЄС

23 червня постанова ЄС про продовження санкцій проти Росії вступило в силу. Формальне рішення про продовження санкцій було прийнято на зустрічі представників Ради ЄС у Люксембурзі. Як і очікувалося, санкції проти Росії були продовжені без обговорення. Більш того, минулого тижня ЄС продовжив на рік санкції щодо анексованого Росією Криму.

Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів в 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за схвалення підриву територіальної цілісності України.

Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року, після проголошення на території України за підтримки Росії "республік ДНР і ЛНР", а також початку бойових дій, поставок військової техніки для проросійських сепаратистів через кордон України, у чому Росію неодноразово звинувачувала Україна і НАТО.

Після ескалації конфлікту на Сході України взимку 2015 року, через місяці після підписання і невиконання Мінських угод, список персональних санкцій був розширений.

Економічні секторальні санкції ЄС і США щодо РФ включають обмеження у сфері кредитування банків, оборонних підприємств і підприємств нафтопромисловості. Також введені обмеження на поставки в РФ зброї і військової техніки, військових технологій і технологій подвійного призначення, а також високотехнологічного обладнання та технологій для нафтовидобутку.

На даний момент список санкцій ЄС, за інформацією "Інтерфакс-Україна", включає в себе 151 людину і 37 компаній.

У відповідь на санкції Заходу Росія також ввела обмежувальні заходи: ввела заборону на поставки практично всієї харчової продукції із західних країн, а також створила відповідний список нев'їзних до Росії громадян США та ЄС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі