Розвідслужби США та КНДР підтримують таємні контакти вже десять років - Wall Street Journal

Поділитися
Розвідслужби США та КНДР підтримують таємні контакти вже десять років - Wall Street Journal Спочатку ці контакти використовувалися, як можливість спілкування із арештованими в КНДР громадянами США © obozrevatel.com
Під час президентства Барака Обами ці контакти були частково припинено; у січні 2017 року їх відновив новий директор ЦРУ Майкл Помпео.

Протягом як мінімум останніх десяти років представники американських розвідслужб підтримували суворо засекречені контакти зі своїми колегами з Північної Кореї; прихований канал зв'язку між розвідниками двох країн допомагав звільняти затриманих Пхеньяном і Вашингтоном американців та північнокорейців, він же зіграв чималу роль в організації зустрічі президента США Дональда Трампа з лідером КНДР Кім Чен Ином у Сінгапурі, повідомляє The Wall Street Journal, передає "УНІАН".

Видання з посиланням на власні джерела пише, що у 2012 році виконуючий обов'язки директора Центрального розвідувального управління США на той момент - Майкл Морелл - не менше двох разів відвідував Пхеньян. Евріл Гейнс, яка займала у 2013-2015 роках посаду заступника директора ЦРУ, також приїжджала до країни з таємним візитом.

Під час президентства Барака Обами ці консультації було частково припинено, однак призначений у січні 2017 року директором ЦРУ Майкл Помпео негайно їх відновив.

Джерела газети зазначили, що спочатку ці контакти використовувалися, як можливість спілкування із арештованими в КНДР громадянами США, однак пізніше американські розвідники сконцентрувалися на врегулювання виниклих у відносинах двох країн криз. Консультації також розглядалися, як спосіб підтвердження готовності США нормалізувати відносини з КНДР в обмін на денуклеаризацію.

Нагадаємо, 18 січня після зустрічі Трампа і держсекретаря США Майка Помпео із заступником голови ЦК Трудової партії Північної Кореї Кім Йон Чхолем у Вашингтоні, Білий дім повідомив, що друга зустріч президента США з очільником КНДР має відбутися наприкінці лютого. Місце проведення саміту в Білому домі пообіцяли повідомити пізніше.

12 червня минулого року в Сінгапурі відбулася зустріч президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США взяли на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Однак, санкції проти КНДР залишаються в силі.

Детальніше про саміт США - КНДР читайте в матеріалі: "Історичний саміт у Сінгапурі. Як пройшла зустріч Трампа та Кім Чен Ина і про що вони домовилися", а також у статті Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха або тимчасовий перепочинок?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі