Російський середній клас тікає від Путіна на Захід – Rzeczpospolita

Поділитися
Російський середній клас тікає від Путіна на Захід – Rzeczpospolita В Росії почалася нова хвиля еміграції.
Емігранти нової хвилі не бачать можливості для змін в Росії під управлінням чинного президента.

В Росії почалася нова хвиля еміграції. При цьому, від попередніх її відрізняє саме політична причина, яка змушує росіян шукати кращого життя деінде.

Про це сьогодні пише польське видання Rzeczpospolita, підкреслюючи, що росіяни здебільшого їдуть жити на Захід через невизначеність ситуації в рідній країні і непередбачуваність тоталітарного режиму Володимира Путіна.

Сергій Кузнєцов нещодавно переїхав разом з дружиною в Францію. Він письменник і може працювати де завгодно, а його дружина – психолог. При цьому росіянин тепер намагається заробити, допомагаючи іншим співвітчизникам почати нове життя в іншій країні.

Він заснував у Facebook сторінку під назвою "Чемодан, вокзал, куда?", через яку шукає потенційних емігрантів. За кілька місяців існування сторінку вподобали більше трьох тисяч користувачів. За свої послуги російський емігрант бере 700 доларів. Однак він каже, що його клієнти – це російський середній клас, власники невеликих фірм, які звикли працювати на себе.

Кузнєцов запевняє, що нинішня хвиля еміграції спричинена політичною ситуацією в Росії. Через дії Кремля економіка занурюється в дедалі гіршу кризу. При цьому росіяни не чекають, що фінансове становище їхньої країни найближчим часом покращиться. Також вони невдоволені системою освіти і охорони здоров'я.

До цього часу люди мирилися з не найкращим станом речей і вважали, що принаймні можуть добре заробляти і забезпечувати себе. Однак тепер впевненість в професійній самореалізації зникла. За словами Кузнєцова, більшість клієнтів, які звернулися до нього по допомогу, вирішили емігрувати навесні 2014 року, коли Росія анексувала Крим.

Найпопулярнішими напрямками для росіян залишаються Канада, Австралія і США. Разом з тим, багато хто бажає переїхати в пострадянські країни, які вступили в Євросоюз і в яких діють європейські соціальні стандарти.

Найменше проблем з переїздом у програмістів, яким легше знайти роботу на Заході. Програміст Маргарита Красносєльська розповідає, що вирішила переїхати до Німеччини, коли Путін оголосив іноземними агентами представництва західних компаній в Росії. А тих, хто працює на них, - зрадниками.

"Коли Путін оголосив нас зрадниками вітчизни, стало зрозуміло, що я і моя сім'я у небезпеці. Ми не політичні активісти, але й не прихильники режиму", - пояснила Маргарита своє рішення переїхати.

В цей же час, опитування показують, що росіяни вважають, що Захід заздрить РФ і хоче прибрати до рук її природні багатства. Більшість росіян (57%) вважають, що не слід звертати уваги на критику РФ з боку Заходу. Згідно попереднього опитуванням"Левада-Центру", більшість росіян (72%) вважають, що країни Заходу з допомогою санкцій намагаються послабити Росію. Як свідчить дослідження, в грудні зросла кількість росіян, які впевнені, що наведені США і ЄС санкції проти Росії найбільше вдарять по звичайним громадянам. Таких на момент проведення опитування налічувалося 37%, у серпні ця цифра була на рівні 20%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі