Російські військові відпрацьовують на Су-57 системи нового БПЛА - ЗМІ

Поділитися
Російські військові відпрацьовують на Су-57 системи нового БПЛА - ЗМІ Для відпрацювання використовується третій зразок Су-57, всього в армії Росії 12 таких винищувачів © Википедия
Таке відпрацювання дозволяє не припиняти роботу над БПЛА.

На російському винищувачу п'ятого покоління Су-57 (ПАК ФА Т-50) випробовуються системи новітнього російського важкого ударного безпілотного літального апарату "Мисливець", повідомило ТАСС джерело в оборонно-промисловому комплексі РФ.

"На третьому дослідному зразку Су-57 встановлені бортові радіоелектронні системи "Мисливця", ведеться їхне відпрацювання в польоті на цьому винищувачі. БПЛА польоти не проводить, терміни його першого польоту зсуваються ще з минулого року", - сказав співрозмовник.

Джерело зазначило, що випробування систем БПЛА проводяться у Новосибірську і передбачають перевірку якості встановлення зв'язку між бортовим радіоелектронним обладнанням "Мисливця", встановленим на Су-57, що знаходиться в польоті, та технікою безпілотника, розташованого на злітній смузі. Таке відпрацювання дозволяє не припиняти роботу над БПЛА.

БПЛА "Мисливець" - новітня перспективна російська розробка. У США довгий час вважали його російською вигадкою, на тлі інформації про те, що "Мисливець" - прототип російського винищувача шостого покоління. Проте вже у червні 2018 року дрон вперше був продемонстрований відкрито. У грудні 2018 року заступник міністра оборони Росії Олексій Криворучко заявив, що перший політ "Мисливця" відбудеться навесні 2019 року.

Су-57 - перспективний російський важкий винищувач, яким планується замінити застарілий Су-27, що впритул підходить до модернізаційної стелі. Розробка Су-57 велася у рамках проекту "ПАК ФА" (перспективний авіаційний комплекс фронтової авіації), літаку було надано заводський індекс Т-50.

Незважаючи на те, що свій перший політ Су-57 провів ще у 2010 році, а за сім років було виготовлено дванадцять випробувальних зразків, Міністерство оборони Росії не планує замовляти ці літаки масово - в період з 2019 по 2027 рік російські військово-повітряні сили поповнять лише 12 таких машин, з яких лише дві останніх будуть повністю відповідати вимогам серійного виробництва даного проекту. У Росії аргументують небажання масово закуповувати цей літак тим, що високотехнологічний винищувач вийшов досить дорогим і складним у виробництві і може бути з успіхом замінений на більш простий і дешевий Су-35.

До речі, нагадаємо, що 10 листопада Військово-повітряні сили Індонезії в особі свого представника Нов'яна Сам'єги заявили про загрозу зриву укладеного у лютому 2018 року контракту на придбання російських винищувачів Су-35 через можливі санкції США. Втім, святе місце порожнім не буває; зазначається, що Індонезія у якості альтернативи для Су-35 розглядає американський винищувач Viper F-16, який виробляє компанія Lockheed Martin.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі