Російські бомбардувальники облетіли острів Гуам, що належить США - ЗМІ

Поділитися
Російські бомбардувальники облетіли острів Гуам, що належить США - ЗМІ Ту-95 здатний нести на борту ядерні бомби © topwar.ru
На перехоплення Ту-95 були підняті японські винищувачі.

Минулого тижня два російські бомбардувальники Ту-95 облетіли острів Гуам, який є важливим військовим хабом США в Тихоокеанському регіоні, повідомляє видання The Washington Free Beacon.

"25 листопада два російські бомбардувальники облетіли Гуам, залишаючись у міжнародному повітряному просторі", - сказав майор армії США Дейв Істберн.

До цього ВПС Росії були зафіксовані в Районі Гуаму 12 лютого 2013 року, а також 12 листопада та 13 грудня 2014-го.

Наголошується, що літак Ту-95 здатний нести на борту ядерні бомби. За словами одного з представників Пентагону, на перехоплення російських бомбардувальників були підняті винищувачі Японії.

На 36-км острові Гуам розміщена база ВПС США Андерсен, де на регулярній основі дислокуються бомбардувальники B-52 і на тимчасовій основі - бомбардувальники-невидимки B-2 і винищувачі F-22. Там же базується дрон дальнього радіусу дії Global Hawk. На острові також є велика військово-морська база, до якої приписані чотири субмарини.

Читайте також: Британія перехопила два надзвукових бомбардувальники РФ

Військова активність збройних сил Росії в Європі послідувала за анексією Криму і початклм збройного конфлікту в Україні, так як країни ЄС і НАТО висловили підтримку Україні.

Згідно з даними НАТО, в 2014 році літаки НАТО піднімалися в повітря на перехоплення російських літаків в три рази частіше, ніж роком раніше. У 2015 році "брязкання зброєю" біля кордонів НАТО з боку РФ не припинилося - країни Північної Європи регулярно повідомляють про провокації російських військових літаків.

Тому Латвія, Литва та Естонія прийняли рішення посилити військову співпрацю і збільшити фінансування повітряної поліції НАТО в три рази.

Крім того, в НАТО за півроку нарахували 250 перехоплень російських літаків над Європою. Це найбільша кількість за аналогічний період з моменту закінчення холодної війни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі