Російське судно перешкоджало прокладці кабелю NordBalt між Литвою і Швецією

Поділитися
Російське судно перешкоджало прокладці кабелю NordBalt між Литвою і Швецією Литва закінчила прокладку кабелю NordBalt, незважаючи на агресивні дії Росії © Delfi.lt
Країни Балтії зробили ще один крок до енергетичної незалежності. Росія намагалася агресивно перешкодити.

Росія неодноразово намагалася перешкодити прокладці кабелю електропередачі NordBalt між Литвою і Швецією дном Балтійського моря, повідомив міністр енергетики Литви Рокас Масюліс.

"Сьогодні я вже можу сказати, що аж чотири рази російське військове судно перешкоджало прокладці, вимагало, щоб судно, яке прокладало кабель, залишило місце робіт. Ми і шведи протестували, після протестів вони відійшли і дозволили продовжити прокладання", - сказав Масюліс в інтерв'ю телеканалу LRT.

У понеділок, 14 грудня, у Вільнюсі відбудеться символічна урочиста церемонія включення смичок ЛЕП Литви з Польщею і Швецією.

Смичка NordBalt протяжністю 453 км - перше з'єднання електроліній Литви і Скандинавії, виготовлений концерном ABB кабель дном Балтійського моря поєднав трансформаторні підстанції Клайпеди і Нибру. Змички є частиною Плану об'єднання електроенергетичних ринків Балтійських країн (BEMIP). Згідно з цим планом, після створення належної інфраструктури в регіоні Балтійського моря наступним кроком буде синхронізація систем ЛЕП з мережами континентальної Європи.

Президент Литви Даля Грібаускайте заявила, що нові змички ЛЕП Литви зі Швецією і Польщею забезпечать ситуацію, в якій електроенергія вже не буде використовуватися в якості важеля впливу на розвиток економіки Литви та інших Балтійських країн.

"Ми бачимо свій двадцятип'ятирічний шлях, коли нас шантажували самими високими цінами на електроенергію, газ. І тому ми змогли і самі, разом зі своїми сусідами та Євросоюзом вирішити, що енергетичні острова всіх Балтійських країн - це дуже погано, оскільки це не тільки не зміцнює, а навпаки, підриває політичну і економічну безпеку, незалежність. І те, що через рік після відкриття терміналу скрапленого природного газу в грудні минулого року, ми відкриваємо змички ЛЕП зі Швецією і Польщею, поза всяких сумнівів, є не тільки нашим досягненням, але й стратегічним досягненням ЄС", - сказала президент Литви.

У жовтні 2014 року був введений в експлуатацію новий корабель-термінал СПГ у литовському місті Клайпеда, який почав свою комерційну діяльність у січні поточного року. Термінал дозволить Литві імпортувати до 4 мільярдів кубометрів газу на рік після 2015 року. Це значно більше 2,7 мільярдів кубічних метрів газу, які Литва закупила у Росії в 2013 році та дозволяє надавати додаткові поставки газу для балтійських сусідів Литви - Латвії та Естонії, які також повністю залежать від російського газу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі