Російська авіація цілеспрямовано атакує цивільні лікарні у Сирії – NYT

Поділитися
Російська авіація цілеспрямовано атакує цивільні лікарні у Сирії – NYT © Коммерсантъ
Майже половина всіх задокументованих атак на сирійські лікарні припадає на ВПС Росії.

Російська авіація в Сирії систематично бомбардувала цивільні лікарні, на частку ВПС Росії припадає майже половина всіх задокументованих атак, йдеться у розслідуванні The New York Times.

З 2011 року правозахисна група "Лікарі за права людини" зафіксувала 583 атаки на лікарні, 266 з них – з 2015 року, коли Росія ввела свої війська в Сирію на підтримку диктатора Башара Асада. Унаслідок нападів на лікарні загинули 916 медичних працівників.

У період з кінця квітня до середини вересня, коли російські та сирійські війська почали наступ на один з останніх форпостів збройної опозиції в Ідлібі, ВПС Росії атакували 54 лікарні на цій території.

Журналісти зібрали великий масив доказів, що стосуються бомбардувань 5 та 6 травня, включно зі свідченнями очевидців, зокрема працівників лікарень, радійними записами переговорів російських льотчиків, і даними служб авіаспостереження.

Зібрані дані дозволяють точно відтворити атаки росіян на чотири лікарні, вчинені протягом 12 годин у травні 2019 року. А також ідентифікувати льотчиків.

Російська авіація бомбила навіть ті лікарні та шпиталі, які перебували у списках об'єктів, на які поширюється дія Конвенції ООН про захист цивільного населення під час війни (Женевської конвенції). Усі атаковані 5 і 6 травня лікарні були в такому списку.

Згодом Росія та Китай, скориставшись своїм правом вето в Раді безпеки ООН, заблокували розслідування військових злочинів РФ у Сирії. А випадкове чи цілеспрямоване бомбардування лікарень відноситься саме до військових злочинів, нагадують розслідувачі.

У Росії відмовилися коментувати атаки на чотири лікарні в травні цього року. Представник російського МЗС у розмові з журналістами послався на попередні заяви, в яких стверджувалося, що ВПС завдають "удари високої точності" і лише по "точно вивченим цілям".

Нагадаємо, в травні цього року війська сирійського диктатора Башара Асада за підтримки Росії та Ірану відновили наступ на позиції збройної опозиції на північному заході Сирії. Понад 500 мирних жителів загинули, ще понад дві тисячі дістали поранення.

За даними Верховного комісару ООН з прав людини Мішель Бачелет, в Ідлібській зоні деескалації за чотири місяці загинули 1089 цивільних осіб, третина загиблих – діти. Переважна більшість з них стала жертвами наступу армії сирійського диктатора Башара Асада на останній форпост опозиції - провінції Ідліб і Хама.

Ідліб – єдиний регіон Сирії, який залишається в руках сирійської опозиції. У 2017 році там була створена північна зона деескалації, куди могли переміститися бойовики із сім'ями, які відмовилися скласти зброю. Відновлення Дамаском контролю над провінцією фактично стане кінцем масштабного військового протистояння режиму Асада в Сирії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі