Росії вигідніше вторгнутися в Латвію, ніж пробивати шлях в Крим – The National Interest

Поділитися
Росії вигідніше вторгнутися в Латвію, ніж пробивати шлях в Крим – The National Interest Наступною жертвою Росії може стати Латвія. © army-news.ru
Оглядач переконаний, що Москва може почати війну в Балтії, щоб вивести з ізоляції стратегічно важливий Калінінград.

Нещодавно британський генерал у відставці і колишній начальник штабу НАТО в Європі Річард Шіррефф опублікував книгу із гучною назвою "Війна з Росією 2017".

В ній він описав сценарій, згідно з яким Москва спочатку відновить бойові дії в Донбасі і захопить Маріуполь, щоб прокласти собі суходільний шлях до анексованого Криму. А потім в травні 2017 року вторгнеться у Латвію, тим самим розв'язавши війну проти НАТО. На думку, Шірреффа, конфлікт згодом поглибиться і можливо навіть переросте в ядерний. Він гостро засуджує нинішній уряд Великобританії, який зараз скорочує витрати на оборону.

В Росії книгу колишнього генерала НАТО засудили, а російське МЗС навіть звинуватило командувачів Альянсу у спробі "розв'язати конфлікт". Однак західні політики і військові прогностики насправді не помічають прихованих страхів Кремля. Про це на сторінках The National Interest пише російський аналітик Павло Фельгенгауер.

Він зауважує, що Шіррефф розглядає у коридорі від Донбасу до Криму можливість для Росії закріпити свої воєнні здобутки в Україні. Однак, цій версії бракує фактів для підтвердження. В серпні-вересні 2014 року російські війська розбили українські сили під Іловайськом і на Саур-Могилі. Після цього, на думку Фельгенгауера, вони могли піти далі і окупувати ще й Маріуполь. Однак російська армія зупинилася. Автор зауважує, що між Маріуполем і Кримом немає суходільних залізничних шляхів. А автомобільні – вузькі, старі і в жахливому стані.

Тому, щоб створити функціональний коридор в Крим доведеться не лише захопити територію, пройшовши через криваву облогу Маріуполя, але й збудувати залізницю і розширити автомобільні шляхи. Все це вимагає багато часу і грошей. Натомість Москва вкладає ресурси в побудову мосту в Крим через Керченську протоку.

З іншого боку, Калінінград стратегічно важливий і дуже уразливий. Його оточують з усіх боків країни НАТО. Під час кризи всі російські наземні сполучення будуть відрізані. Зараз Росія використовує міжнародні води і повітряний транспорт для доставки зброї і військ в Калінінградську область. Але в разі загострення відносин з НАТО ці шляхи теж можуть бути поставлені під загрозу. Тому спроба Росії пробити суходільний коридор до Калінінграду в часи кризи у відносинах з Заходом більш вірогідна і має більший сенс у військовому плані, ніж коридор в Крим.

Сьогодні НАТО намагається зміцнити оборону країн Балтії. І російське військове командування постало перед дилемою: варто сидіти і чекати, коли західні батальйони і бригади прибудуть, зміцнюючи оточення Калінінграду, чи почати якісь превентивні дії.

Читайте також: Світові ЗМІ про Євробачення: піднесений моральний дух України і лють Росії

В цей же час, генерал НАТО Сальваторе Фаріна не вірить в широкомасштабну війну з Росією. У той же час Фаріна зауважив, що "небезпечна" поведінка Росії в регіоні Балтійського моря може рано чи пізно призвести до інцидентів". За його словами, НАТО не прагне ескалації відносин з Росією.

А видання Financial Times писало, що сили швидкого реагування НАТО будуть неефективними у випадку війни з Росією. Тому міністри закордонних справ країн НАТО зустрінуться в Брюсселі на цьому тижні, щоб визначити порядок денний саміту. Одним із необхідних заходів може стати базування чотирьох батальйонів НАТО, кожен з яких буде утворений одним з його членів, Естонії, Латвії, Литві, а також Польщі. За словами високопоставленого польського дипломата, такі заходи є "необхідним мінімумом".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі