Росіяни полюбили ядерну бомбу, поки в США бояться Холодної війни – Washington Post

Поділитися
Росіяни полюбили ядерну бомбу, поки в США бояться Холодної війни – Washington Post Росіянам подобається, що Захід боїться їхньої ядерної зброї. Ілюстрація © topwar.ru
Мешканцям Росії подобається, що Захід боїться військової потужності їхньої країни.

Президент Росії Володимир Путін оголосив минулого тижня про посилення російського ядерного арсеналу чотирма десятками міжконтинентальних ракет, здатних нести ядерні боєголовки. І ці його обіцянки викликали на Заході побоювання повернення Холодної війни.

"Я так думаю, ніхто не хоче повернення до протистояння на зразок Холодної війни. Ніхто не може лишитися спокійним, коли чує такі оголошення від лідера потужної країни", - цитує Washington Post Держсекретаря США Джона Керрі.

Але багато росіян вважають, що це якраз хороша ідея, особливо якщо вона змушує Америку боятися їхню країну.

"Ми пишаємося тим, що нарощуємо наш арсенал. Ми хочемо, щоб вони нас боялись. В часи СРСР нас боялись і нас поважали. А тепер Америка нас не поважає", - прокоментувала журналістам відвідувачка військової технічної виставки Катерина Іванова.

Росіянка вважає, що відносини з США зіпсувалися, коли Вашингтон увів санкції через окупацію українського півострова Крим.

"Контроль над озброєнням – це добре, але до тих пір, поки Америка і НАТО не почали нам погрожувати", - додала вона.

Видання зауважує, що росіяни завжди пишалися військовими подвигами своєї країни. При цьому вони люблять говорити, що "гонка озброєнь" була потрібна для "збереження миру, а також нагадувати, що саме Вашингтон скинув ядерну бомбу на людей, а не Москва.

Сьогодні ж, коли Путін погрожує світу збільшенням свого ядерного арсеналу, росіяни сприймають його заяви спокійно і розцінюють їх лише як спробу налякати Захід. Сам Путін переконує, що він лише модернізує арсенал і нічого безвідповідального і провокативного в його поведінці немає. Але справа не лише в заміні старих ракет новими.

"Путін висловлював протест проти розширення систем ПРО в Європі, а США вже кілька місяців запевняє, що Росія порушила Договір про ліквідацію ракет середнього і дальнього радіусу дії від 1987 року. В Кремлі натякали, що цей договір більше не відповідає їхнім інтересам", - йдеться в статті.

До кінця не відомо, чи збирається Росія провалити виконання цього договору. За його умовами, до лютого 2018 року в арсеналі США і РФ повинно лишитися по 800 ракет-носіїв ядерної зброї і з них не більше 700 повинні бути оперативно розгорнуті. А також не більше 1,5 тисяч боєголовок на міжконтинентальних і балістичних ракетах. В цей же час, у Росії ніхто не сумнівається, що Путін може витратити мільярди доларів на нарощування ядерних сил. Видання Newsweek писало, що Путін розглядає ядерну зброю як інструмент примусу. І це дуже небезпечно. Враховуючи це, лишається лише сподіватися, що Путін розуміє всю потужність і наслідки від застосування ядерної зброї.

У свою чергу, в НАТО пообіцяли відповісти на ядерну активність Росії. При цьому Столтенберг заявив, що плани президента Росії Володимира Путіна передати армії 40 нових ракет з ядерними боєголовками – це не що інше, як необґрунтоване і небезпечне "брязкання" ядерною зброєю.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі