Росіян карають за "екстремізм", якщо їхні дії не подобаються владі – Sueddeutsche Zeitung

Поділитися
Росіян карають за "екстремізм", якщо їхні дії не подобаються владі – Sueddeutsche Zeitung Султанахметову засудили за екстремізм лише через нелбов до Діда Мороза © pervouralsk.ru
Закон про екстремізм не застосовують проти тих, хто дійсно вдається до радикальних дій, але проявляє лояльність до Кремля.

В Росії жительку Первоуральська Ельміру Султанахметову засудили за "екстремізм" за те, що вона написала в блозі своє невдоволення сучасним вихованням дітей.

На її думку, сьогодні школярам "вбивають в голови поклоніння не Аллаху, а Санта-Клаусу і його радянському аналогу Діду Морозу". Дівчина, яка сама сповідує мусульманство, додала, що це "обман дітей і виховання багатобожжя". За ці слова на сторінці в інтернеті її засудили до 120 годин суспільно корисних робіт. Хоча сторона обвинувачення вимагала кинути її за ґрати на два роки.

"Російські правозахисники звертають увагу на те, що звинувачення в екстремізмі все більше використовуються російськими судами для кримінального переслідування людей за дії, які здаються владі неприйнятними", - пише на сторінках Sueddeutsche Zeitung Юліан Ханс.

Він зауважує, що в "екстремізмі" звинувачують не лише опозиційних активістів і політиків, а й звичайних громадян, які висловлюють свою точку зору, таких як Султанахметова.

"З одного боку, це відбувається через погану підготовку російських слідчих. А з іншої – через сам закон про покарання за екстремізм", - кажуть в аналітичному центрі "Сова", експерти якого відстежують прояви ксенофобії в Росії.

Вони зауважують, що в законі не прописано чітко, що ж можна вважати "екстремізмом", а що ні. Тож випадків зловживання обвинуваченнями в "екстремізмі" дедалі більше. Експерти також нагадують, що минулого року Державна Дума Росії посилила цей закон і поширила його ще й на інтернет.

"З тих часів потрапити за ґрати можна за розповсюдження матеріалів в інтернеті чи просто натиснувши кнопку "Мені подобається", - йдеться в статті.

В минулому році Росспоживнагляд отримав право блокувати сайти без рішення суду. І після цього в "чорному списку" так званих екстремістів опинилися 1,5 тисячі сайтів, серед яких і сторінка опозиціонера Гаррі Каспарова.

Оглядач також нагадує, минулого місяця у Москві проти крамниці "Дитячий світ" було порушено кримінальну справу за те, що серед іграшок були солдатики у формі СС. Але коли в штаб-квартирі лояльних до Володимира Путіна байкерів з клубу "Нічні вовки" знайшли прапор Третього рейху зі свастикою, до них не прийшла поліція і не оголосила обвинувачення в екстремізмі.

Нещодавно також Росія посилила покарання за екстремістські заклики в ЗМІ. Відповідний закон підписав президент Володимир Путін. А самопроголошений прокурор Криму Наталія Поклонська похвалилася закриттям 10 сайтів за "екстремізм".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі